Podsumowanie tygodnia 21.08.16

W minionym tygodniu piłkarze Lidera Swarzędz zainaugurowali rozgrywki ligowe nowego sezonu 2016/17. Inauguracja niestety nie wypadła zbyt okazale i na pewno będziemy chcieli o niej jak najszybciej zapomnieć, oczekując poprawy w kolejnych meczach.

Senior A-klasa: Pogoń Książ Wlkp. - Lider Swarzędz 6:4 (2:2)

Po udanej rundzie wiosennej liczyliśmy na jesienną kontynuację, a tymczasem pierwsze koty za płoty. Strzelając cztery bramki na wyjeździe i przegrać mecz to naprawdę spore wyzwanie. Tym bardziej, że wiosną pokonaliśmy Pogoń 5:0. W kolejnych meczach niezbędna jest gruntowna poprawa gry defensywnej całego zespołu. Strzelcy bramek dla Lidera: Maciej Jakubek (18 i 41 min.), Mateusz Korcz (60 min.) , Adrian Małek (85 min.) Skład Lidera: S. Yildrim - H. Maćkowiak, J. Maćkowiak, M. Jakubek, M. Korcz (60 min. D. Dudziński), M. Szymkowiak, P. Rachwał, A. Małek, A. Czerniejewicz, F. Siejak, J. Drobnik.

Junior Starszy : Mieszko Gniezno - Lider Swarzędz 3:0 (1:0)

Nasi Juniorzy w lidze wojewódzkiej będą mieli trudne zadanie walki o utrzymanie, tym bardziej że gramy zawodnikami rocznikowo młodszymi od pozostałych zespołów. Większość zawodników Lidera jest z rocznika 2001, podczas gdy w lidze mogą grać zawodnicy urodzeni w roczniku 1998. Niemniej z gry zespołu w inauguracyjnym meczu w Gnieźnie (17.08. )można być w miarę zadowolonym, z wyniku oczywiście nie. O sukcesie gospodarzy zdecydowało większe doświadczenie i ogranie zespołu.

Junior Starszy : Centra Ostrów Wlkp. - Lider Swarzędz 7:3 (2:1)

W drugim meczu rozegranym w niedzielę 21.08. tylko w pierwszej połowie zespół zdołał dotrzymać kroku beniaminkowi z Ostrowa. Po przerwie zagraliśmy dużo poniżej oczekiwań i zasłużenie ponieśliśmy porażkę. Strzelcami bramek dla Lidera byli Bartosz Marzec – 2 gole i Dawid Kosturski – 1 gol.

Zapowiedź:

Młodsze roczniki rozpoczną rozgrywki we wrześniu, natomiast już w tym tygodniu zapraszamy na domowe mecze , które zostaną rozegrane na zmodernizowanym boisku w Zalasewie przy ul. Kórnickiej. W sobotę 27.08. o godz. 16:00 Seniorzy podejmują zespół Phytopharm Klęka, natomiast już w środę 24.08. o godz. 16:00 Juniorzy Starsi zagrali z Lechem Poznań.

Tekst : Antojad