Podsumowanie tygodnia 23.04.17

Seniorzy: POLONIA Poznań - LIDER Swarzędz 1:2 (0:1)

Mecz z outsiderem tabeli grupy I A klasy nie należał do łatwych. Objęliśmy prowadzenie w 22 minucie po trafieniu Bartosza Marca, ale na początku drogiej połowy gospodarze wyrównali. Zwycięską bramkę strzelił w 59 minucie Mateusz Korcz. Możemy cieszyć się także z powrotu do bramki po długotrwałej kontuzji Mateusza Błaszczyka.

Juniorzy Starsi: LIDER Swarzędz – JAROTA Jarocin 0:15 (0:3), HELIOS Czempiń - LIDER Swarzędz 7:0

Dwie porażki juniorów i zero zdobyczy bramkowych. Przegrana z wyżej notowaną Jarotą nie może dziwić, może z wyjątkiem jej rozmiaru bramkowego, natomiast szkoda niewykorzystanych szans w pierwszej połowie , kiedy to nie potrafimy strzelić gola nawet z rzutu karnego przy stanie 0:1. Niestety wysoka porażka z najsłabszym obok nas zespołem w lidze Heliosem nie nastraja optymizmem odnośnie zdobycia chociaż jednego punktu w tym sezonie. Pozostajemy czerwoną latarnią tabeli świecącą bardzo jaskrawym i wyraźnym światłem.

Trampkarz Starszy (2002): WARTA Poznań - LIDER Swarzędz 7:0 (2:0)

Chłopcy podeszli do rywala zbyt bojaźliwie i w pierwszej połowie dali się zdominować. Druga odsłona wyglądała lepiej , uporządkowaliśmy grę w obronie i zrównoważyliśmy środek pola, w efekcie dopiero w końcówce meczu tracimy dwa gole. W ofensywie grając bez trzech kontuzjowanych podstawowych graczy nie stworzyliśmy praktycznie żadnego zagrożenia.

Trampkarz Młodszy (2003): LIDER Swarzędz – SUCHARY Suchy Las 12:2 (2:0)

Wysokie zwycięstwo w meczu, w którym Lider był faworytem. Tym razem szybko udało się wywiązać z tej roli, bo już w 5. minucie wynik otworzył Jan Książkiewicz, który, przy wsparciu Kacpra Koralewskiego i Kacpra Vogla, w kwadransie przed przerwą podniósł wynik do 5:0 gromadząc przy okazji hat-tricka. Po przerwie oblężenie bramki Sucharów przybrało na sile. Dublety Miłosza Gaweckiego i Dawida Gulczyńskiego, kolejne trafienie Vogla oraz gole Matusiaka i Dopierały dały tuzin po czarno-czerwonej stronie tablicy wyników. Obie stracone bramki to efekt poluzowania szyków w obronie w ostatnich 10 minutach. Po czternastu meczach trampkarzy C2 czarno-czerwoni pozostają jedyną niepokonaną drużyną.

Orlik Starszy (2006): LIDER Swarzędz – KOTWICA Kórnik 4:6 (3:1)

Mecz mógłby zakończyć się dla nas po pierwszej połowie, która była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych zawodników. Niestety zabrakło konsekwencji i w drugiej połowie tracimy aż pięć goli. Bramki dla Lidera zdobyli Mateusz Adamczyk 2 oraz Bartek Socha i Mateusz Wolak po 1.

Orlik Młodszy (2007): LIDER Swarzędz – JUNIOR Koziegłowy 9:0 (3:0)

Całkowita dominacja podopiecznych trenera Arka Piaseckiego na boisku orlik przy szkole podstawowej w Zalasewie ,a dziewięć goli to najmniejszy wymiar kary dla zespołu Juniora. Łupem bramkowym podzielili się : Maksym Makuszewski 3, Szymon Nowak 2, Mateusz Korbik 2, Szymon Karwatka i Maks Palac po 1.

ŻAKI (2008): turniej w Luboniu

Najmłodsi adepci piłki nożnej Lidera zanotowali na turnieju w Luboniu trzy nieznaczne porażki. Najpierw z KS Mosina 0:2, następnie z Stellą Luboń 1:2 i na koniec z AP Reissa Poznań 0:3. Należy pamiętać, że na mecze chłopców w tym wieku nie powiinniśmy patrzeć przez pryzmat wyniku, który jest mało istostny. Doskonalemie indywidualnych umiejętności , czy wyprowadzanie piłki pod presją przeciwnika jest dużo ważniejsze dla rozwoju młodych zawodników..Następny turniej jest planowany w dniu 7 maja na boisku Szkoły Podstawowej w Zalasewie przy ul. Heweliusza.

Zapowiedź kolejki 28-30.04. oraz 6-7.05.

Mecze domowe: (Zalasewo ul. Kórnicka)

Trampkarz 2002: LIDER – UKS Śrem 28.04. godz. 18:00

Młodzik 2005: LIDER – AP Reissa Konin 29.04. godz. 10:00

Senior : LIDER – Jurand Koziegłowy 29.04. godz. 18:00 (Swarzędz ul. Św. Marcin)

Junior : LIDER – Górnik Konin 30.04. godz. 15:00

Trampkarz 2003: LIDER – Błękitni Owińska 06.05. godz. 10:00

Orlik 2006: LIDER – Orlik Poznań 06.05. godz. 12:00 (Zalasewo, ul. Heweliusza)

Junior: LIDER – Unia Swarzędz 07.05. godz. 17:00

Żaki: turniej 07.05. godz. 14:00-16:30 (Zalasewo, ul. Heweliusza)

Mecze wyjazdowe:

Orlik 2007: MKS Trzemeszno - LIDER 29.04. godz. 11:00

Orlik 2006: Trzynastka Poznań -LIDER 30.04. godz. 10:00 (Poznań, ul. Armii Poznań)

Junior: Włókniarz Kalisz – LIDER 03.05. godz. 11:00

Młodzik 2005: Warta Międzychód – LIDER 06.05. godz. 12:00

Senior: Czarni Czerniejewo – LIDER 06.05. godz. 16:00

Trampkarz 2002: AP Reissa Poznań – LIDER 07.05 godz. 10:00 (Baranowo)

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad