Podsumowanie tygodnia 23.10.16

Piłkarska młodzież Lidera Swarzędz miniony weekend zaliczy do udanych, a złożył się na to komplet zwycięstw Żaków, wygrane Trampkarzy Młodszych i Starszych oraz Orlików Młodszych. Kolejne mecze zostały przełożone ze względu na zły stan murawy na boisku w Zalasewie.

Senior A-klasa: Warta II Śrem - Lider Swarzędz 2:1 (2:1)

Kolejna porażka z niżej notowanym rywalem powoduje, że z roli faworyta rozgrywek będziemy musieli zadowolić się walką o bezpieczne miejsce w środku tabeli.. Wynik został ustalony już do przerwy, a jedyną bramkę dla Lidera w 40 minucie zdobył najlepszy strzelec zespołu Adrian Małek.

Junior Starszy : Stal Pleszew - Lider Swarzędz 5:4 (2:2)

Wyprawa do południowej Wielkopolski zakończyła się co prawda bez punktów, ale z gry zespołu, zaangażowania i ambitnej walki do końca możemy być zadowoleni. Szybko stracone bramki w 1 i 5 minucie nie załamały zespołu i jeszcze w pierwszej połowie chłopcy doprowadzili do remisu. Najpierw w 33 minucie trafił Jan Leśniak, a następnie tuż przed przerwą w 45 minucie wyrównał Olek Krakowski. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów, a bramki dla Lidera uzyskali Adrian Stawik w 68 minucie i ponownie Jan Leśniak w doliczonym czasie gry.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Błękitni Owińska - Lider Swarzędz 3:7 (2:2)

Cieszy kolejne wyjazdowe zwycięstwo rocznika 2002, który po emocjonującym meczu pokonał Błękitnych przeważając niemal w całym meczu z wyjątkiem końcówki pierwszej połowy , kiedy to gospodarze doprowadzili do wyrównania. Hattrickiem popisał się Mateusz Staniszewski (26, 39 i 66 min.), a ponadto dwa gole zdobył Łukasz Józiak (7 i 44 min.) i po jednym Maciej Lemański (55 min.) oraz Maciej Białas (68 min.). Trzy punkty pozwoliły awansować na 8 miejsce w tabeli 1. ligi trampkarzy C1 okręgu Poznań WZPN i opuścić strefę spadkową . Oby tak dalej i pniemy się w górę tabeli.

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : AP Reissa Poznań - Lider Swarzędz 0:2(0:0)

Zespół roczników 2003/04 w ostatni weekend znów nie mógł rozegrać meczu na swoim terenie, ale wcześniej, w  czwartek, drużyna Lidera odrobiła zaległości z 6. kolejki. W Baranowie, na boisku Akademii Reissa, czarno-czerwoni stoczyli najtrudniejszy z meczów tej jesieni. Mimo, że to AP Reissa prowadziła grę przez większość spotkania i stwarzała sobie idealne wręcz sytuacje do zdobycia bramek nie potrafiła udokumentować tego golem. Gospodarzy zawodziła skuteczność, dużo dobrej roboty wykonali też obrońcy i Olivier Strugalski w bramce. W drugiej połowie Lider wykorzystał dwie z kilku sytuacji i utrzymał prowadzenie w tabeli  1. ligi trampkarzy C2 okręgu Poznań WZPN. Branki : Wiktor Przebieracz (55 min. ) i samobójcza wywalczona przez Kacpra Vogla (61 min.).

Orlik Młodszy E2 (2007): Lider Swarzędz – Czarni Czerniejewo 4:2 (1:1)

Premierowe zwycięstwo podopiecznych trenera Arka Piaseckiego tej jesieni i w końcu elementy ćwiczone na treningach przekładają się na korzystny wynik. Dwie bramki strzelił Mateusz Korbik, jedną Bartek Pakula, a jedna padła po trafieniu samobójczym.

Żaki F1 (2008 i młodsi): turniej w Gruszczynie

W niedzielę 23.10.2016 odbył się turniej ligowy żaków, którego gospodarzem na boisku w Gruszczynie był tym razem Piast Kobylnica. Rewelacyjne spisali się młodzi adepci futbolu Lidera Swarzędz wygrywając wszystkie mecze, prezentując na tle rywali ładną dla oka, dobrą i skuteczną grę.

Wyniki meczów:

Piast Kobylnica-Lider Swarzędz 1-2 bramki strzelali Patryk Tyszkiewicz, Maciej Schieche
Junior Koziegłowy- Lider Swarzędz 0-1 bramkę strzelił Patryk Tyszkiewicz
Błękitni Owińska-Lider Swarzędz 2-4 bramki strzelali Patryk Tyszkiewicz, Maciej Schieche, Przemysław Kaczmarek i Mateusz Wieczorek.

Po trzech turniejach Lider prowadzi w tabeli grupy nr 9 mając na koncie 21 punktów (6 wygranych i 3 remisy) wyprzedzając drugi Piast Kobylnica (16 punktów). Podopieczni trenerów Pawła Chęcińskiego i Mariusza Tyszkiewicza są na najlepszej drodze do awansu do Grupy Mistrzowskiej.

Zapowiedź kolejki 29-39.10.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz. Zapraszamy na mecze w Zalasewie (miejmy nadzieję , że się odbędą):

Senior A klasa: Lider – Stella Luboń 29.10. godz. 15:00

Junior A1: Lider – FA Szamotuły 30.10. godz. 10:00

Trampkarz Starszy C1: Lider – AP Reissa Luboń 30.10 godz. 14:30

Orlik Starszy E1: Lider – Pelikan Niechanowo 29.10 godz. 12:00 (SP Zalasewo)

Na wyjazdach zagrają Trampkarze Młodsi z Koziołkiem Poznań oraz Młodziki Młodsze z Mikołajem Dominowo. Żaki rocznika 2008 rozegrają w sobotę 29.10.finałowy turniej ligowy w godzinach od 10:00 do 12:30 na boisku w Owińskach.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: Mariusz Brylewski