Podsumowanie tygodnia 24.09.17

Seniorzy: Phytopharm Klęka - Lider Swarzędz 0:0

Bezbramkowy remis seniorów Lidera na trudnym terenie w Klęce był do przewidzenia, gdyż miejscowa drużyna nie zaznała jeszcze goryczy porażki tej jesieni, odnotowując za to aż 4 remisy w 6 rozegranych meczach.

Junior B1: Koziołek Poznań – Lider Swarzędz 1:3 (0:2)

Ze względu na zalane boisko w Zalasewie musieliśmy przełożyć ten mecz na inny termin na boisko przy poznańskiej Śródce. Nie zrobiło to specjalnej różnicy naszym juniorom, którzy dość pewnie pokonali Koziołka. Dwa trafienia w pierwszej połowie zaliczyli Kacper Magdziński i Łukasz Józiak. Gospodarze złapali kontakt, ale zgasiliśmy ich nadzieję na dobry wynik po drugiej bramce Kepiego.

Junior B1: Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 3:3 (0:2)

Lider zaczął piorunująco i już po pięciu minutach prowadził dwoma bramkami. Najpierw drybling z bramkarzem wygrał Kacper Magdziński, a chwilę później dograł do Olka Krakowskiego i nasz kapitan podwyższył wynik. Na początku drugiej połowy to Unia zaskoczyła Lidera i w 5 minut zdobyła trzy gole. Nie zrażeni tym faktem dążyliśmy do zmiany wyniku i w efekcie Łukasz Józiak wywalczył rzut karny, a Radek Kowalski zamienił go na bramkę. Oba zespoły dążyły do zdobycia decydującej bramki, ale musiały obejść się smakiem.

Trampkarze Starsi : Lider Swarzędz – AP Reissa Jarocin 5:1 (1:0)

Zwycięstwo z rywalem, który wyraźnie pasuje naszym trampkarzom. W pierwszej połowie nieco uśpili przeciwnika, za to w drugiej pewnie dokumentujemy swoją wyższość. Bramki zdobywają Rybarczyk (10 min.), Książkiewicz (36 min.), Staszyński (45 min., karny), Gulczyński (56 min.), Koralewski (67 min.). Szczególnej urody była bramka Wiktora Koralewskiego zdobyta bezpośrednio z rzutu wolnego.

Młodziki D1 2005: AP Reissa Konin - Lider Swarzędz 0:0

W rozegranym w Witkowie meczu gospodarze zdecydowanie przeważali w ofensywie dyktując warunki gry i pokazując wysokie umiejętności piłkarskie i motoryczne. Nic dziwnego, że wysoko wygrywali poprzednie mecze. Lider natomiast przeciwstawił rywalowi zdecydowanie i zaangażowanie w defensywie. Pracowali na to wszyscy począwszy od bramkarza ,a skończywszy na napastniku. Dodatkowo nasz bramkarz Marcin Stachowiak zanotował kilka fenomenalnych i spektakularnych interwencji wyrastając zdecydowanie na gracza meczu. Bezbramkowy remis należy uznać za bardzo cenny rezultat.

Orlik E1 2007: Lider Swarzędz – Lotnik Poznań 7:4 (2:4)

Podopieczni trenera Arka Piaseckiego tą wygraną umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli swojej grupy III ligi. Mecz jednak miał dość dziwny przebieg gdyż po kwadransie przegrywaliśmy aż 0:4. Motywacja trenera przełożyła się na zaangażowanie chłopców , którzy z nawiązką odrobili straty. Bramki strzelali: Maksym Makuszewski 3, Wincenty Falkowski 2, Filip Komiński i Szymon Nowak.

Orlik E2 2008: Lider Swarzędz –Sokół Pniewy 7:5 (4:2)

Bardzo emocjonujący mecz z dużą ilością bramek. Nasi chłopcy dzielnie walczyli z lepiej zbudowanymi fizycznie przeciwnikami, świetnie radząc sobie w grze jeden na jeden. Pokazali wyższość umiejętności co tym razem przełożyło się także na wynik. Bramki zdobyli Maciej Schieche 2, Oskar Pruchnik 2, Bartek Kolanowski, Adam Ciszak i Kuba Jasiński.

Żaki F1 2009: turniej w Trzemesznie

Młodzi podopieczni trenera Pawła Chęcińskiego zaprezentowali się po raz kolejny bardzo dobrze na turnieju , którego gospodarzem tym razem był MKS Trzemeszno. Najpierw wygrana 4:2 z LPFA Gniezno, po 2 bramki zdobyli Mikołaj Małecki i Jan Warchoł. Następnie remis z Wełnianką Kiszkowo po trafieniach Antka Verschledena i Jana Warchoła. Na koniec porażka z gospodarzami i ponowne gole Małeckiego i Warchoła.

Żaki F2 2010: turniej w Trzemesznie

Najmłodszy zespół Lidera grający w lidze WZPN zagrał także w Trzemesznie. Tutaj zespoły MKS I Nielby Wągrowiec na razie poza zasięgiem naszych chłopców i stąd porażki 0:3 i 0:2. Natomiast wygraliśmy ponownie tak jak w poprzednim turnieju z Jurandem Koziegłowy 1:0, a zwycięski gol padł już w 2 minucie za sprawą Kacpra Przybyła.

Zapowiedź kolejki 30.09/01.10.17r.

Mecze domowe:

Senior: Lider – Czarni Czerniejewo 30.09 godz. 17:00 (boisko SCSiR Swarzędz)

Junior B1: Lider – Lechita Kłecko 30.09 godz. 16:00 (boisko Zalasewo ul. Kórnicka)

Trampkarz C1: Lider – Canarinhos Skórzewo 27.09. godz. 17:00 (boisko Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik D1: Lider – Canarinhos Skórzewo 30.09. godz. 10:00 (boisko Zalasewo ul. Kórnicka)

Mecze wyjazdowe:

Trampkarz C1: Canarinhos Skórzewo – Lider 30.09. godz. 10:00 (Skórzewo)

Młodzik D2: Poznańska 13 Poznań -Lider 30.09 godz. 11:30 (Poznań Cytadela)

Orlik E1: Piast Kobylnica - Lider 30.09 godz. 12:00 (Gruszczyn)

Orlik E2: WAP Luboń - Lider 30.09 godz. 12:00 (Czapury ul.Poznańska)

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad