Podsumowanie tygodnia 26.03.17

Seniorzy: LIDER Swarzędz – POGOŃ Książ Wlkp. 1:2 (0:0)

Niemal tradycją stają się porażki Seniorów Lidera z zespołami teoretycznie niżej notowanymi w tabeli rozgrywek. Po bezbramkowej pierwszej połowie goście w drugiej części meczu wbijają nam dwa gole. Ambitnie walczymy o powrót do gry i kontaktową bramkę strzela Maciej Jakubek. Kilka minut przed końcem uśmiecha się do nas szczęście , gdy sędzia dyktuje jedenastkę. Niestety Mateusz Szymkowiak nie zamienia jej na gola. W doliczonym czasie gry piłka wpada co prawda do siatki, ale sędzia dopatruje się spalonego. Takie mecze trzeba wygrywać chcąc włączyć się do walki o czołowe lokaty, co przed sezonem wydawało się realnym planem do realizacji. Nasz młody zespół musi wziąć się w garść i pokazać na co ich stać w kolejnych meczach, gdyż inaczej czeka ich tylko i wyłącznie walka o utrzymanie. Zespół mimo porażki utrzymał 6 miejsce w tabeli.

Juniorzy Starsi: LIDER Swarzędz – CENTRA Ostrów Wlkp. 0:5 (0:3)

Wynik bez niespodzianki, należy odnotować debiut w meczu aż pięciu zawodników z rocznika 2002, którzy wspomagali rok starszych kolegów. Na tle zespołu Lidera oraz zawodników z Ostrowa ich debiut Trener ocenił pozytywnie. Goście tak jak większość zespołów w lidze wojewódzkiej grali zawodnikami z roczników 1998/99, Lider niestety ze względu na braki kadrowe nie ma tego komfortu. Przewaga wiekowa i fizyczna rywali nie pozwoliła na zdobycie premierowych punktów , na które cały czas czekamy.

Ligowa inauguracja młodzieży UKS Lider.

W nadchodzący weekend 1-2 kwietnia zaczynają się rozgrywki ligowe wszystkich grup młodzieżowych. My ze szczególną uwagą czekamy na mecze występujących w I ligach swoich roczników Trampkarzy Starszych i Trampkarzy Młodszych. Ci pierwsi 2 kwietnia jadą do Gniezna na ciężki bój z miejscowym Mieszko, a młodsi koledzy 1 kwietnia o godz. 10:00 w Zalasewie podejmują Canarinhos Skórzewo.

O awans do II ligi zagrają Młodziki Młodsze i Orliki Starsze. Młodziki zaczynają wyjazdowym spotkaniem z Wartą II Poznań, która wydaje się być głównym faworytem rozgrywek. Orliki zaś udają się na mecz z Mieszko Gniezno.

Orliki Młodsze rocznika 2007 zagrają w III lidze w sobotę 1 kwietnia o godz. 10:00 na boisku przy SP Zalasewo , a ich rywalem będzie Karolinka Koziegłowy.

Ponadto w meczach wyjazdowych ujrzymy Seniorów, którzy zmagają się z zespołem Phytopharm Klęka oraz Juniorów Starszych , którzy w Poznaniu stawią czoła Lechowi.

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : Antojad