Podsumowanie tygodnia 27.08.17

Seniorzy: Clescevia Kleszczewo – Lider Swarzędz 4:2 (1:1)

Tym razem seniorzy Lidera udali się na niedzielny mecz z Clescevią do pobliskiego Kleszczewa z nadziejami na kolejne trzy punkty, które niestety okazały się płonne. Zabrakło zdecydowania i skuteczności pod bramką rywali, a także nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie. Dość otwarty mecz z obu stron powodował, że mecz mógł się podobać kibicom gdyż widzieliśmy kilka bramek i jeszcze więcej sytuacji bramkowych. Bramkę dla Lidera na 1:1 strzelił pięknym uderzeniem bezpośrednio z wolnego Adam Gomoliński, a drugi gol na 2:2 padł z jedenastki egzekwowanej przez Adriana Małka. Na kolejne ciosy gospodarzy nie zdołaliśmy odpowiedzieć, zabrakło chyba trochę woli walki i charakteru. Czekamy na poprawkę za tydzień e meczu z beniaminkiem Lechitą Kłecko, z którym czeka nas we wrześniu dwumecz , gdyż także spotkamy się niebawem w Pucharze Polski. Skład Lidera: Błaszczyk - Korcz (C) (Przybylak) , J. Maćkowiak, H. Maćkowiak, Drobnik (Zboralski), Małek, Gomoliński, Kosturski (Szymkowiak), Marzec (Jędraszyk), Siejak, Zbierski;

Juniorzy Młodsi : Mieszko Gniezno – Lider Swarzędz 3:2 (1:1)

Juniorzy tradycyjnie jak co roku zainaugurowali rozgrywki z zespołem Mieszko Gniezno i po dość wyrównanym meczu przegrali niestety 2:3 (1:1). Do korzystnego wyniku zabrakło nieco szczęścia, dość wspomnieć, że Olek Krakowski pod koniec pierwszej połowy nie wykorzystał rzutu karnego, a zwycięska bramka dla gnieźnian padła w 4 doliczonej minucie gry. Pierwszy gol dla Lidera padł w 16 minucie po akcji Łukasza Józiaka i strzale Kacpra Magdzińskiego, a drugi w 68 minucie po akcji Olka i niefortunnej interwencji obrońcy gospodarzy, który umieścił piłkę we własnej bramce. Gdyby sędzia zakończył mecz tak jak zdeklarował doliczając dwie minuty mielibyśmy punkt, a tak musimy obejść się smakiem. Juniorzy zagrali w składzie: Jankowski - Karolczyk (Korzuśnik), Kowalski, Wojciński, Szcześniak - Jądrzyk (Giżycki), Bździel (Brylewski), Grygier (Pospieszny), Józiak (Przybylski), Krakowski (C) - Magdziński.

Trampkarze Starsi : Kania Gostyń – Lider Swarzędz 0:3 (0:0)

Podopieczni Trenera Macieja Rybickiego zagrali w najwyższej lidze wojewódzkiej swojego rocznika, aż dwa mecze , w których zdobyli sześć punktów nie tracąc bramki.  Najpierw w środę 23 sierpnia udali się do Gostynia gdzie zdecydowanie ograli miejscową Kanię 3:0 (0:0). Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie kiedy to dwa gole dla Lidera zdobył Jan Książkiewicz, a dzieła dopełnił po indywidualnej akcji Kuba Staszyński. Przy pierwszym golu Janka dogrywał Kacper Vogel, który też wywalczył rzut karny wykorzystany pewnie przez „Książkę". Skład Lidera: Strugalski- Przebieracz, Fornalkiewicz, Koralewski, Górczewski, Gulczyński, Vogel, Staszyński, Rybarczyk, Zaborniak, Książkiewicz oraz Wojciak, Wieczorek, Chruścicki, Lewandowski, Przybylski i Ławniczak.

Trampkarze Starsi : Jarota Jarocin – Lider Swarzędz 0:2 (0:0)

W drugim meczu rozegranym w niedzielę 27 sierpnia Lidera ugościła Jarota Jarocin. Gospodarze tylko przed przerwą dotrzymywali kroku Liderowi, a druga połowa zdecydowanie należała do gości. Kolejne trzy punkty dla Lidera zapewnili Olek Rybarczyk pięknym strzałem w 47 minucie oraz Jan Książkiewicz, który trzy minuty później skutecznie egzekwował jedenastkę podyktowaną za faul na nim. Świetnie w bramce Lidera spisywał się Wiktor Jóźwiak , co w połączeniu z dobrą grą defensywy zaowocowało czystym kontem straconych bramek w kolejnym meczu.

Na środę 30.08 w Zalasewie zaplanowano szlagierowy mecz Lidera z Wartą Poznań.

Młodziki 2005/06: Lider Swarzędz – FASE Szczecin 0:2 (0:0,0:1,0:1)

W piątek 25.08 chłopcy połączonych roczników 2005 i 2006 zagrali mecz towarzyski z akademią piłkarską FASE Szczecin. Była to bardzo pożyteczna gra kontrolna gdzie na tle silniejszego przeciwnika nasi młodzicy zaprezentowali się bardzo poprawnie. Optyczną przewagę mieli Szczecinianie, ale nie potrafili jej udokumentować bramkami. Nasi zawodnicy próbowali realizować założenia taktyczne nakreślone przez trenerów i wielokrotnie im się to udawało. Bramki rywale zdobywali w końcówkach 2 i 3 części meczu (grano 3x20minut), Lider mógł pokusić się przynajmniej o jedną bramkę, jednak zabrakło zimniej krwi pod bramką przeciwnika. Naszym chłopcom należą się duże brawa za fajne momenty gry, a trenerzy zadowoleni z postawy swoich podopiecznych wykorzystają te cenne doświadczenia, które zaprocentują zapewne w nadchodzących meczach ligowych. Zagraliśmy w składzie: Stachowiak, Michalski, Prosianowski, Maczepa, Woźniak, Malinowski, Jankowiak, Adamczyk, Socha, Fornalkiewicz, Fraska, Sęba.

Zapowiedź kolejki 2/3.09.17r.

Mecze domowe:

Trampkarz: Lider – Warta Poznań 30.08 godz. 17:00 ( Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik 2006: Lider – Koziołek Poznań 02.09 godz. 10:00 ( Zalasewo ul. Kórnicka)

Junior: Lider – Polonia Środa Wlkp. 02.09. godz. 16:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Senior: Lider – Lechita Kłecko 03.09. godz. 12:15 (boisko SCSiR ul. Św. Marcin)

Mecze wyjazdowe:

Orlik 2007: Wiara Lecha Poznań – Lider 01.09 godz. 17:45 (Poznań ul. Droga Dębińska)

Trampkarz: UKS Śrem – Lider 02.09 godz. 13:00 (Śrem ul. Poznańska)

Orlik 2008: Orlik Kaźmierz – Lider 02.09 (Kaźmierz)

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Autor : antojad