Podsumowanie tygodnia 28.08.16

Trwa zła passa zespołów piłkarskich Lidera Swarzędz, gdyż w kolejnej kolejce rozgrywek nie udało się odnieść zwycięstwa zarówno grającemu w A klasie zespołowi Seniorów, ani też Juniorom Starszym grającym w lidze wojewódzkiej.

Senior A-klasa: Lider Swarzędz – Phytopharm Klęka 2:3 (1:2 )

Inauguracja Zespołu seniorów na boisku w Zalasewie wypadła blado. Gospodarze dali się zaskoczyć i po 37 minutach przegrywali dwoma bramkami. Kontaktowe trafienie Adriana Małka w 40 minucie meczu dawało nadzieję na lepszą drugą połowę, ale to goście kontrolowali mecz i zgarnęli trzy punkty. Drugiego gola dla Lidera strzelił także Adrian Małek.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – Lech Poznań 1:16 (0:6)

W środę 24 sierpnia oficjalnie zainaugurowaliśmy mecz ligowe na zmodernizowanym boisku w Zalasewie przy ul. Kórnickiej. Z tej okazji do podswarzędzkiej miejscowości przyjechała lokomotywa w niebiesko – białych barwach i przetoczyła się po naszym zespole Juniorów Starszych. Wynik meczu 1:16 mówi sam za siebie. Wyższość zespołu Kolejorza nie podlegała dyskusji, a honorowe trafienie dla Lidera zanotował Bartosz Marzec.

Junior Starszy : Canarinhos Skórzewo - Lider Swarzędz 6:2 (4:2 )

Można pochwalić zespół za ambitna grę, zaangażowanie i walkę do końca. Lider objął prowadzenie w 19 minucie za sprawą bramki strzelonej przez Mikołaja Łabuszyńskiego. Radość niestety nie trwała zbyt długo gdyż, zaraz po wznowieniu padło wyrównanie, a chwilę potem prowadzenie dla gospodarzy. Lider wyrównał w 27 minucie po golu Adriana Ignatowicza. Niestety od 33 minuty strzelała tylko drużyna Canarinhos, a o porażce Lidera zdecydowały indywidualne błędy w obronie.

Zapowiedź kolejki 3-4.09.2016r.

W kolejny weekend swoje mecze rozpoczynają młodsze roczniki UKS Lider Swarzędz i być może oni powalczą o pierwsze zwycięstwa dla naszych barw tej jesieni. Trampkarze Starsi rocznika 2002 w niedzielę 4.09 o godz. 14:30 podejmą w Zalasewie zespół Mieszko Gniezno, natomiast tego samego dnia o godz. 11:00 Juniorzy Starsi zagrają z Kotwicą Kórnik. Orliki Młodsze z rocznika 2007 zmierzą się w sobotę 3.09. o godz. 10:00 z zespołem MKS Trzemeszno na boisku orlik przy SP w Zalasewie. Pozostałe zespoły zagrają na wyjazdach: Seniorzy z Maratończykiem Brzeźno, Trampkarze Młodsi z Canarinhos Skórzewo , Młodziki Młodsze z Błękitnymi II Owińska, a Orliki Starsze z Lotnikiem Poznań. Życzymy wszystkim drużynom powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad