Mosina - Lider 09.04.2016

Podsumowanie tygodnia #3

Grający w A-klasie Seniorzy Lidera Swarzędz podtrzymali swoją dobrą passę tej wiosny i zremisowali na Stadionie Miejskim w Swarzędzu z nomen omen liderem rozgrywek Orkanem Jarosławiec 2:2.Orkan zdecydowanie przewodzi w tabeli i jest głównym kandydatem do awansu do klasy okręgowej tym bardziej remis należy uznać za cenny rezultat. Mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom, a postawa naszego zespołu dobrze wróży na kolejne spotkania.

Niemiłą niespodziankę tym razem sprawili Juniorzy Starsi ulegając outsiderowi rozgrywek Polonii Leszno 1:3. Tym samym jak widać w każdym meczu będą ciężko walczyć o utrzymanie w Wojewódzkiej Lidze Juniorów.

Trampkarze Młodsi grający w II lidze okręgowej rozgromili w Mosinie tamtejszy Orlik 8:1 (2:0). Łupem bramkowym podzielili się Staniszewski, Magdziński i Lemański  po 2 gole oraz Józiak i Wędrowicz. Chłopcy zdaniem trenera Chęcińskiego zasłużyli na duże brawa , grali mądrze , ładnie i widowiskowo, pokazali wielkie możliwości jakie w nich drzemią.

Młodzicy Starsi rozegrali w tym tygodniu aż trzy mecze. Pierwszy zespół w Grupie Mistrzowskiej rocznika 2003 najpierw w środę zremisował bezbramkowo w Baranowie z faworyzowaną Akademią Reissa Poznań, a w niedzielę rozprawił się w Kobylnicy z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. 8:2 (4:0). Bramki dla zwycięzców strzelili  Jeske i Żerkowski po 2 oraz Fornalkiewicz, Gawecki, Łuczak i Vogel. Natomiast Lider II pokonał pewnie w Kobylnicy Płomień Nekla 3:0 ustalając wynik już do przerwy. Bramki zdobyli Baran, Bidziński i Celik.

Wyjazdowe zwycięstwa odniosły zespoły orlików Lidera. Orliki Starsze trenera Kubzdyla pokonały w Owińskach Błękitnych 3:1. Chłopcy mimo , że pierwsi stracili bramkę nie dali za wygraną. Gole strzelali Piotr Malinowski dwa oraz Kuba Michalak z rzutu wolnego. Orliki Młodsze trenera Piaseckiego wygrały w Gnieźnie z zespołem Chrobry II po obfitującym w bramki meczu 6:4 (3:3). Skutecznością popisał się Mateusz Adamczyk zdobywając 5 goli, a dzieła dopełnił Wiktor Seba.

Grupa chłopców z rocznika 2005 uczestniczy także w lidze Koziołka rozgrywanej co tydzień na poznańskiej Śródce. Dotychczas rozegrali 6 meczy, w których grali głównie zawodnicy nie grający w lidze WZPN. Efekt to dwa zwycięstwa (Unia Swarzędz 1:0, Orlik Poznań 1:0) , remis z Koziołkiem SP45 Poznań 2:2 oraz porażki z Sucharami Suchy Las 0:5, Koziołkiem Poznań 0:1 i UKS Śrem 0:6. Bramki w lidze Koziołka strzelali dla Lidera Szymon Piekarski dwie oraz Jakub Kędzia i Bartek Prosianowski.

Zaplanowany na ten weekend w Gruszczynie turniej inauguracyjny Żaków został przełozony na inny termin.

Ogólny bilans tygodnia należy zatem uznać za udany : 5 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka.