Podsumowanie tygodnia 30.10.16 r.

Żaki Lidera wygrywają ligę okręgową ! Najmłodsi piłkarze Lidera Swarzędz z rocznika 2008/09 wygrali ostatni turniej ligowy w swojej kategorii wiekowej i zdecydowanie triumfowali na koniec jesiennych rozgrywek w swojej grupie, na wiosnę powalczą o tytuł Mistrza Wielkopolski.

Senior A-klasa: Lider Swarzędz – Stella Luboń 2:2 (2:0)

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu seniorów Lidera w meczu z czołowym zespołem rozgrywek i dwubramkowe prowadzenie po golach Adriana Małka (8 min.) i Macieja Jakubka(41 min.). Niestety mecz trwa 90 minut i trzy punkty wymknęły się po stracie bramki na 9 minut przed końcem.

Junior Starszy : Lider Swarzędz – FA Szamotuły 0:12

Mecz do jednej bramki z prowadząca w tabeli rozgrywek drużyną z Szamotuł. Niestety raczej ciężko było o niespodziankę ,którą w tym przypadku byłoby honorowe trafienie.

Trampkarz Starszy C1 (2002) : Lider Swarzędz – AP Reissa Luboń 7:4 (3:2)

Trzecia wygrana pod rząd, ale pierwsza w meczu domowym w Zalasewie pozwala zadomowić się w środku tabel na 7 miejscu. Ciekawy mecz z przewagą i dobrą grą Lidera oraz groźnymi kontrami gości. Bramki dla gospodarzy strzelali Mateusz Staniszewski (3 i 37 min.), Maciej Lemański (18 i 51 min.), Kacper Magdziński (47 i 70 min.) oraz Olaf Wojciński (345 min.).

Trampkarz Młodszy C2 (2003) : Koziołek Poznań - Lider Swarzędz 0:1 (0:1)

Takie zwycięstwa cenić trzeba najbardziej. Lider wygrał z Koziołkiem Poznań na boisku rywali 1:0 po bardzo zaciętym spotkaniu. Gospodarze powinni zaraz na początku spotkania objąć prowadzenie, ale sędzia przerwał akcję tuż przed tym jak piłka wpadła do bramki Lidera. Sędzia cofnął akcję do faulu naszego zawodnika na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku karząc go również 5-minutowym wykluczeniem. Koziołek rzutu wolnego nie wykorzystał.
Skuteczny okazał się za to zespół ze Swarzędza. Piłka mijając obronę trafiła do Gaweckiego, który nie dał szans bramkarzowi i w 23. minucie trafił w samo okienko. W tym meczu padła jeszcze jedna nieuznana bramka – tuż przed końcem spotkania Lider drugi raz umieścił piłkę w siatce, ale sędzia wychwycił spalonego. Lider z kompletem 8 zwycięstw i jednym zaległym spotkaniem prowadzi w tabeli.

Orlik Młodszy E1 (20067): Lider Swarzędz – Pelikan Niechanowo 26:1 (14:0)

Pogrom podopiecznych trenera Arka Piaseckiego w meczu z outsiderem rozgrywek i prawdziwy festiwal goli, cud ze trener zdążył zanotować kto strzelił. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Adamczyk (8), Mikołaj Pogorzelec (6), Bartek Kmieć (3), Zachary Greinert Czekalski (3), Bartek Socha (2), Mateusz Wolak (2) i Kamil Staszak (2).

Żaki F1 (2008 i młodsi): turniej w Owińskach

W sobotę 29.10.2016 odbył się finałowy turniej ligowy rozgrywek żaków – grupa 9, którego gospodarzem był zespół Błękitni Owińska. Żaki Lidera Swarzędz wygrywając wszystkie mecze bez straty żadnego gola potwierdzili swoją dominację i zasłużenie na wiosnę zagrają w Grupie Mistrzowskiej.

Wyniki meczów:

Junior Koziegłowy- Lider Swarzędz 0-2 bramki strzelali Maciej Schieche i Oskar Pruchnik,

Piast Kobylnica-Lider Swarzędz 0-1 bramka autorstwa Tomasza Zimnego,

Błękitni Owińska-Lider Swarzędz 0-2 bramki strzelali Patryk Tyszkiewicz i Oskar Pruchnik.

Po rozegraniu czterech turniejów Lider w 12 meczach odniósł 9 zwycięstw i 3 remisy gromadząc 30 punktów , przy 22 bramkach zdobytych i 10 straconych. Gratulujemy wszystkim chłopcom sukcesu , a duetowi trenerów Pawłowi Chęcińskiemu i Mariuszowi Tyszkiewiczowi satysfakcji z postawy podopiecznych.

Zapowiedź kolejki 5-6.11.2016r.

W kolejny weekend czekają nas ponownie zmagania na piłkarskich arenach w wykonaniu UKS Lider Swarzędz. Tym razem tylko jedno spotkanie zobaczymy w Zalasewie, Orliki Młodsze w sobotę 5.11. o godz. 10:00 zmierzą się z Huraganem Pobiedziska.

Pozostałe zespoły rozegrają mecze wyjazdowe i tak Seniorzy zagrają z Kłosem II Zaniemyśl, Juniorzy i Trampkarze Starsi z Przemysławem Poznań, Trampkarze Młodsi dwa mecze z Polonią Środa i szlagierowy pojedynek z Wartą Poznań. Młodziki Młodsze zagrają z Wartą Śrem, a Orliki Starsze z Mieszko Gniezno.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia i zdobyczy punktowych.

Tekst : Antojad

Foto: A. Górczewski