AP II Reissa - Lider Swarzędz

Podsumowanie tygodnia #4

Senior  A-klasa: Stella Luboń – Lider Swarzędz 1:1 (0:0).

Wyrównany mecz z dużą ilością sytuacji bramkowych. Prowadzenie dla Lidera po trafieniu z rzutu wolnego Mateusza Szymkowiaka, niestety trzech punktów nie udaje się dowieźć do końca, gdyż Stella wyrównała w doliczonym czasie gry. Bardzo dobry występ zanotował  bramkarz Lidera Mateusz Błaszczyk. Trzeba uczciwie przyznać, że  z perspektywy całego spotkania remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Trampkarz Młodszy : Akademia II Reissa Poznań – Lider Swarzędz 3:0 (1:0)

Gramy w osłabieniu bez rezerwowych na ławce. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, gdyż dwa gole tracimy w końcówce meczu, gdy odkrywamy się chcąc koniecznie wyrównać. Najlepsza okazja to zmarnowany rzut karny Mateusza Staniszewskiego przy stanie 0:1 oraz strzał w słupek Łukasza Józiaka po akcji zespołowej. Pod koniec pierwszej połowy piłka ląduje w siatce gospodarzy po strzale Kuby Brylewskiego, ale wcześniej sędzia zauważył, że podający Józiak zagrał piłkę zza linii autu bramkowego. Dobry mecz w bramce Wojtka Czerniaka, który kilka razy ratuje nas po kontratakach rywali.

Młodzik Starszy I : Canarinhos Skórzewo – Lider I Swarzędz 1:7 (0:4)

Ozdobą meczu były dwa hattricki (Denis Jeske i Bartek Łuczak). Dwie bramki strzelamy z rzutów karnych (Żerkowski i Jeske). Wbrew pozorom był to niełatwy mecz z silnym fizycznie zespołem, w którym kilku chłopców było wyższych o pół głowy od naszych najwyższych zawodników.  Po 4 kolejkach ligowych zajmujemy w Grupie Mistrzowskiej 3 miejsce, za Lechem Poznań i Polonią Środa.

Młodzik Starszy II: Mieszko II Gniezno – Lider II Swarzędz 1:1

Wyrównany pojedynek drugich zespołów obu klubów zakończył się sprawiedliwym remisem. Strzelcem bramki gwarantującej jeden punkt dla Lidera był Emre Celik.

Orlik Starszy: Lider Swarzędz - Koziołek Poznań 4:6

Mecz z wieloma zwrotami akcji, w którym chłopcy pokazali sporo zaangażowania odrabiając straty i goniąc wynik. Po dwa gole strzelili Marek Stachowiak i Piotr Malinowski, ale wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwały. W Lidze Koziołka tym razem jedno zwycięstwo i dwa remisy, także można mieć powody do zadowolenia. Wyniki : Lider - AP Pecna 1:1, Lider- Unia Swarzędz 0:0, Lider - Koziołek Poznań 5:1.

Orlik Młodszy: Lider Swarzędz - Huragan Pobiedziska 4:4 (1:3)

Kolejny wyrównany mecz , w którym nasi chłopcy ambitnie walczyli o zwycięstwo. Bramki zdobyli Mateusz Adamczyk 2 oraz Franek Kuchciński i Szymon Fraska po 1.

Zapowiedź kolejki nr 5:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy grają w sobotę 23.04. o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu z Lotnikiem Poznań i spodziewamy się zwycięstwa. Juniorzy Starsi podejmują w niedzielę 24.04 o godz. 13:00 również przy ul. Św. Marcina drużynę Mieszko Gniezno. Dwa mecz odbędą się w sobotę w Kobylnicy przy ul Poznańskiej. Najpierw Młodziki Starsze o godz. 10:00 zagrają z UKS II Śrem, a następnie Trampkarze Młodsi zmierzą się o godz. 12:30 z Gromem Plewiska. Pozostałe zespoły rozegrają mecze wyjazdowe.

Tekst: Antojad

Foto: M. Brylewski