Podsumowanie tygodnia #5

Senior  A-klasa: Lider Swarzędz – Lotnik Poznań 1:2

Mecz z outsiderem rozgrywek przyniósł spore rozczarowanie i trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć. Był to najsłabszy występ seniorów tej wiosny z niezliczoną ilością niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Junior Starszy: Lider Swarzędz- Mieszko Gniezno 0:5 (0:3)

O wyniku meczu zadecydowały stałe fragmenty gry. Zespół Mieszka zdobył 3 bramki po rzutach rożnych i rzucie wolnym. Mecz walki w środkowej strefie boiska. W pierwszej połowie przewaga Mieszka, w drugiej połowie mecz się wyrównał, ale zabrakło argumentów żeby nawiązać walkę.

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz – Grom Plewiska 7:2 (3:2)

Mecz rozpoczął się od dwóch straconych bramek, po błędach wynikających z braku komunikacji. Na szczęście zawodnicy wytrwale i uporczywie dążyli do celu odrabiając straty z nawiązką. Wykazali wiele zaangażowania i  zaciętości, co przyniosło oczekiwany efekt. Bramki strzelali Lemański i Staniszewski po 2 oraz Magdziński, Brylewski i Białas.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – UKS Śrem 1:4 (1:1)

Mecz miał dwa oblicza i o drugiej połowie trudno napisać coś pozytywnego. Jedyną bramkę dla Lidera strzelił Jeske. Mimo porażki młodzicy utrzymali            trzecie miejsce w Grupie Mistrzowskiej, a już za tydzień grają mecz prawdy z Lechem Poznań.

Młodzik Starszy II: Lechia Kostrzyn – Lider II Swarzędz 4:0 (1:0)

Porażka z najlepszym zespołem w grupie nie jest niespodzianką, tylko do przerwy chłopcy dotrzymywali rywalom kroku.

Orlik Starszy: Stoper Poznań - Lider Swarzędz 3:1 (1:0)

Honorowe trafienie dla Lidera zaliczył Aleks Szyszka. W Lidze Koziołka chłopcy przegrali nieznacznie dwa mecze i jeden wygrali. Wyniki: Lider - Orlik Poznań 0:1, Lider – Suchary Suchy Las 3:4, Lider – AP Pecna 2:1.

Orlik Młodszy: Warta Poznań - Lider Swarzędz 12:2 (6:0)

Wyższość „zielonych" nie podlegała dyskusji. Bramki dla Lidera zdobyli Bartek Socha i Franek Kuchciński.

Żaki – turniej w Trzemesznie

Najmłodsi piłkarze Lidera z rocznika 2007 zdobywają pierwsze szlify w turniejach ligowych. Można napisać pierwsze koty za płoty gdyż na początek zanotowali trzy porażki: z Gromem Plewiska 1:4 (br. Adam Wojciak), z MKS Trzemeszno 2:7 (oba gole Marcel Krupecki) i z Piastem Kobylnica 1:5 (br. Szymon Nowak).

Zapowiedź kolejki nr 6:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy grają w niedzielę 1 maja o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu z Clescevią Kleszczewo i liczymy na zmazanie plamy. Juniorzy Starsi podejmują już w czwartek 28.04 o godz. 18:00 w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej drużynę Akademii Reissa Poznań. Trampkarze wyjeżdżają do Szamotuł, gdzie zagrają w piątek o godz. 17:00 o przodownictwo w tabeli, a Młodziki zagrają w Poznaniu przy Cytadeli w sobotę 30.04 o godz. 14:00 z Lechem Poznań Pozostałe zespoły pauzują.

Tekst: Antojad

Foto: M. Brylewski