Podsumowanie tygodnia # 7

Senior  A-klasa: KS Łopuchowo - Lider Swarzędz 2:3 (1:1)

Wyjazdowe zwycięstwo seniorów Lidera, dla których bramki strzelali Mateusz Szymkowiak w 20 min., Daniel Przybylak w 65 min. oraz Jacek Maćkowiak w 70 minucie. Zespół po dwóch kolejnych zwycięstwach awansował na ósme miejsce w tabeli A klasy i jest coraz bliżej pewnego utrzymania w lidze.

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz – Skra Otusz 4:3 (3:1)

Po meczu możemy być zadowoleni z trzech punktów, ale na pewno nie z gry. O ile pierwsza połowa dobra w wykonaniu trampkarzy, to w drugiej niemal tradycyjnie zagrali słabiej. Ozdobą meczu było uderzenie w okienko Łukasza Józiaka z dystansu, po którym zdobył gola w 28 minucie. Oprócz niego strzelali Mateusz Staniszewski (10 min.), Maciej Lemański (19 min.) i Kacper Magdziński (43 min.). Mamy trzecie miejsce w lidze gwarantujące awans do I ligi i tego będziemy się trzymać.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – Polonia Środa Wlkp. 1:2 (1:0)

Bardzo dobra gra w pierwszej połowie, kiedy to Polonia praktycznie "nie istniała". Niestety z kilku doskonałych okazji bramkowych wykorzystaliśmy tylko jedną i do przerwy prowadziliśmy 1:0 po golu Denisa Jeske. Zemściło się to w drugiej połowie. Najpierw straciliśmy bramkę po karnym podyktowanym za bezsensowny faul na linii końcowej boiska, w sytuacji bez większego zagrożenia. Parę minut później po kontrze Polonii i błędzie w obronie było 1:2. Próbowaliśmy wyrównać i były świetne okazje, jednak drużyna raziła fatalną skutecznością strzelecką. Co z tego, że byliśmy co najmniej o klasę lepsi piłkarsko, jeśli nie potrafiliśmy tego udokumentować bramkami. Osiem punktów w połowie rozgrywek Grupy Mistrzowskiej, po 7 meczach, to wynik daleki od ambicji i oczekiwań.

Młodzik Starszy II : Lider II Swarzędz – Warta Poznań 1:5 (0:4 )

Powodów do zadowolenia nie możemy mieć także po meczu drugiego zespołu, który przegrał z „zielonymi". Wynik zawodów rozstrzygnął się już do przerwy, toteż gra w drugiej połowie była bardziej wyrównana, a największym pozytywem jest możliwość ogrywania wszystkich chłopców z roczników 2003 i 2004 na tle silnych rywali, co niezawodnie zaprocentuje w przyszłości. Honorowe trafienie dla Lidera zaliczył Michał Wieczorek.

Orliki Starsze: Liga Koziołka

Chłopcy korzystając z pauzy ligowej zagrali w lidze Koziołka w mocniejszym składzie i w efekcie mamy trzy wygrane mecze. Najpierw 6:0 z Koziołkiem Poznań, następnie 2:1 z UKS Śrem oraz 6:1 z AP Pecna. Bramki dla swarzędzkiego klubu strzelali: Banaszak 2, Marek Stachowiak 3, Szyszka 2, Prosianowski 3, Woźniak 3 i Maczepa 1. Lider dzięki temu awansował do najlepszej czwórki ligi Koziołka gdzie w kolejnych weekendach zagra z Unią Swarzędz, Sucharami Suchy Las i UKS Śrem o tryumf w rozgrywkach.

Orliki Młodsze: Lider Swarzędz – Mieszko II Gniezno 5:1 (2:0)

Zdecydowane zwycięstwo orlików było efektem dobrej gry i przewagi nad rywalami w całym meczu. Zdobywcy goli dla Lidera to Franek Kuchciński i Wiktor Seba, którzy zanotowali po dwa trafienia oraz Mateusz Adamczyk. Chłopcy zajmują trzecie miejsce w swojej  grupie ligowej.

Żaki: turniej w Zalasewie

Najmłodsi adepci piłki nożnej z Lidera byli niezwykle gościnni na turnieju , którego byli gospodarzem na orliku przy SP w Zalasewie. Obdarowali gości kompletem punktów przegrywając kolejno z MKS Trzemeszno 1:4, Gromem Plewiska i Pisatem Kobylnica po 0:3. Jedyną bramkę dla Lidera strzelił Bartek Pakula.

Zapowiedź kolejki nr 8:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy zapraszają na swój mecz na Stadion Miejski w Swarzędzu 14.05 o godz. 15:00 kiedy to zagrają z Jurandem Koziegłowy. Trampkarze podejmują w Kobylnicy 14.05 o godz. 10:00 zespół Salos Poznań. Młodziki I zespół zagra w Kobylnicy 15.05. o godz. 9:00 z Nielbą Wągrowiec, a drugi zespół trzy godziny później na tym samym boisku z Unią Swarzędz. Orliki Starsze także zagrają derby z Unią 15.05. o godz. 13:00 na boisku rywali. Orliki Młodsze na orliku w Zalasewie o 14.05. godz. 10:00 podejmują zespół Mieszko I Gniezno. Juniorzy Starsi zagrają  tym razem na wyjeździe z Górnikiem Konin.

Tekst: Antojad