Lider - Jurand Koziegłowy 0:1

Podsumowanie tygodnia #8

Senior  A-klasa: Lider Swarzędz – Jurand Koziegłowy 0:1 (0:1)

Bramka stracona po błędzie obrony już w piątej minucie meczy okazała się decydująca dla wyniku tego spotkania. Mimo przewagi Lidera przez niemal cały mecz zabrakło kropki nad „i". Najbliżej wyrównania byliśmy w końcówce meczu, gdy obrońca rywali wybił piłkę głową z linii bramkowej.

Junior Starszy: Lider Swarzędz – Jarota Jarocin 7:5 (1:3)

Grad bramek w Kobylnicy i udane odrabianie niekorzystnego wyniku. Od stanu 1:4 Juniorzy potrafili doprowadzić do zwycięstwa z wyżej notowanym rywalem. Ozdobą meczu cztery bramki Adriana Małka, dwie grającego teraz w pomocy naszego byłego bramkarza Jacka Maćkowiaka oraz  jedna Macieja Jakubka.

Górnik Konin – Lider Swarzędz 1:0 (1:0)

Strata bramki w 14 minucie i nieudana pogoń za wyrównaniem, tak w skrócie można opisać wyjazdowe starcie w Koninie. Na tle rocznikowo starszych rywali zespół wypadła całkiem udanie. Należy nadmienić , że grają u nas nawet chłopcy z rocznika 2001 w lidze gdzie podstawowym rocznikiem jest 1997.

Trampkarz Młodszy : Lider Swarzędz – Salos Poznań 1:2 (1:2)

Kolejny słaby mecz w wykonaniu grających w kratkę Trampkarzy. Rywale pokazali , że nawet mając nieco niższe indywidualne umiejętności zaangażowaniem i walką można wygrać mecz. Jedynego gola dla Lidera zdobył Maciej Lemański po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Jądrzyka.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – Nielba Wągrowiec 1:1 (0:0)

Tradycyjnie już, jak w kilku ostatnich meczach ligowych, dobra pierwsza połowa, duża przewaga Lidera i także tradycyjnie, niestety dramatyczna skuteczność (3 lub 4 zmarnowane "setki"). Za to spotkała nas "kara" w pierwszych minutach drugiej połowy, po kontrze 0:1 i "gonienie" wyniku oraz walka do końca. Na szczęście się udało, bo na 5 minut przed końcem padło wyrównanie za sprawą Denisa Jeske.

Młodzik Starszy II : Lider II Swarzędz – Unia Swarzędz 0:5

Derby w wykonaniu drugiego zespołu Młodzików zdecydowanie na korzyść Unii Swarzędz. Miejmy nadzieję, że ogrywanie się chłopców w meczach z silnymi rywalami przyniesie efekt w przyszłości.

Orliki Starsze: Unia Swarzędz – Lider Swarzędz 2:2

Zacięty i emocjonujący pojedynek roczników 2005 widzieliśmy w derbach Swarzędza. Wiele okazji z obu stron, zaangażowanie i walka na boisku, gorące sytuacje pod jedną i pod drugą bramką. Rywale są wyżej w tabeli, także remis można uznać za korzystny wynik, ale trener jest zadowolony przede wszystkim z gry naszego zespołu. Gole dla Lidera strzelili Marek Stachowiak i Adam Lipski.

Liga Koziołka

W lidze Koziołka rozegrana została pierwsza runda w finałowej tzw. Grupie Mistrzowskiej. Orliki wygrały mecz z UKS Śrem 1:0 (bramka Olaf Wojnowski  w ostatnich sekundach meczu !) i doznały dwóch porażek po 0:2 z Sucharami Suchy Las i Unią Swarzędz. W nadchodzący weekend decydująca batalia, w której mamy duże szanse utrzymać miejsce na podium.

Orliki Młodsze: Lider Swarzędz – Mieszko I Gniezno 3:5

Orliki Młodsze trenera Arka Piaseckiego stawiły duży opór na orliku w Zalasewie faworyzowanemu zespołowi Mieszko I Gniezno. Wynik co prawda niekorzystny, ale z gry możemy mieć powody do zadowolenia. Bramki : Mateusz Adamczyk, Mateusz Wolak x2 . Chłopcy odrobili straty z wyniku 1-3 na 3-3, decydujące gole stracili w końcówce meczu.

Zapowiedź kolejki nr 9:

W najbliższy weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy zagrają tym razem w Czerniejewie, natomiast Juniorzy Starsi zapraszają na Stadion Miejski w Swarzędzu gdzie 22 maja o godz. 11:00 podejmują Włókniarza Kalisz. Trampkarze w niedziele o godz. 14:00 zmierzą się na poznańskiej Śródce z Przemysławem, a we wtorek 24 maja zagrają awansem w Kobylnicy o godz. 18:00 z Orlikiem Mosina. Młodziki I zespół zagra także w Kobylnicy 22.05. o godz. 10:00 z Akademia Reissa, a drugi zespół jedzie w sobotę na wyjazd do Nekli. Orliki Starsze zmierzą się 21 maja o godz.  10:00 na orliku w Zalasewie z Błękitnymi Owińska, a dwie godziny później Orliki Młodsze na tym samym boisku podejmą Chrobry II Gniezno. Żaki rozegrają tym razem swój turniej ligowy 21 maja w godzinach 12:00-14:30 na boisku z Gruszczynie, a przeciwnikami będą gospodarze z Piasta Kobylnica oraz zespoły MKS Trzemeszno i Grom Plewiska. Liczymy na pierwsze zdobycze punktowe.

Tekst i foto: Antojad