Podsumowanie tygodnia #9

Senior  A-klasa: Czarni Czerniejewo - Lider Swarzędz 1:3 (1:3)

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo Seniorów Lidera zostało zapewnione już do przerwy. Bramki zdobyli Jakub Drobnik, Maciej Jakubek i Adrian Małek. Po przerwie Lider umiejętnie kontrolował grę pilnując korzystnego wyniku, który dał im awans na szóste miejsce w tabeli A-klasy, co jak na beniaminka rozgrywek trzeba uznać za co najmniej zadowalające.

Junior Starszy: Lider Swarzędz – Włókniarz Kalisz 2:7 (0:4)

Juniorzy musieli uznać wyższość prowadzącego w tabeli Włókniarza, jednak w drugiej bardziej wyrównanej połowie podnieśli rękawice i zdołali strzelić rywalom dwa gole , których autorem był Dawid Kosturski.

Trampkarz Młodszy : Przemysław Poznań - Lider Swarzędz 1:5 (0:3)

Niespodziewanie łatwe zwycięstwo trampkarzy na poznańskiej Śródce. Dobra i ładna dla oka gra, mnóstwo akcji i sytuacji bramkowych oraz umiejętny wysoki pressing połączony z dobrym odbiorem piłki. Łupem bramkowym podzielili się Kacper Szkutnik – 2 gole, Łukasz Józiak, Maciej Lemański i Kacper Magdziński. Zwycięstwo w meczu z sąsiadem w tabeli znacząco przybliża nas do awansu do I ligi okręgowej, a pewność mogą dać nam wygrane w czekających nas teraz dwóch meczach domowych.

Młodzik Starszy I : Lider I Swarzędz – Akademia Reissa 1:0 (1:0)

Tym razem przewaga w meczu młodzików przełożyła się na wynik. Złotą bramkę w 10 minucie zdobył Miłosz Gawecki. Mieliśmy jeszcze kilka wybornych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, których jednak nie wykorzystaliśmy. Spotkanie rozgrywane w palącym słońcu było wyrównane i bardzo zacięte, trzymało w napięciu do samego końca, a wynik aż do ostatniego gwizdka sędziego nie był sprawą rozstrzygniętą. Zawodnicy obu drużyn stworzyli świetne emocjonujące widowisko, w którym bardzo dobrze grający tego dnia Lider udowodnił, że potrafi walczyć do końca i umie "zostawić serce na boisku".

Młodzik Starszy II : Płomień Nekla - Lider II Swarzędz 1:7 (1:2)

Ostre strzelanie w Nekli urządzili sobie zawodnicy zespołu Młodzików 2003/04 i całkowitą dominację na boisku potwierdzili zdobyciem aż siedmiu goli. Łupem bramkowym podzielili się: Bidziński i Książkiewicz po 2 gole oraz Ławniczak, Dopierała i Celik po 1 golu.

Orliki Starsze: Lider Swarzędz – Błękitni Owińska 2:7 (1:4)

W meczu padło mnóstwo goli niestety nie na tą bramkę, na która oczekiwaliśmy. Trafienia dla Lidera zanotowali Antoni Głuchowski i Jakub Michalski.

Liga Koziołka

W lidze Koziołka rozegrana została runda finałowa w tzw. Grupie Złotej. Orliki Starsze UKS Lider niestety przegrały trzy mecze i musiały zadowolić się miejscem tuż za podium. Niemniej udział w rozgrywkach należy uznać za udany, gdyż pozwolił zaznać emocji związanych z rywalizacją chłopcom , którzy na ogół nie grali w lidze WZPN. Czwarte miejsce w gronie ośmiu silnych zespołów też należy docenić. Wyniki ostatnich meczy : Lider - UKS Śrem 0:2, Lider – Unia Swarzędz 0:2, Lider – Suchary Suchy Las 1:5. Chłopcy zagrają jeszcze w sobotę 4 czerwca w turnieju o Puchar Koziołka.

Orliki Młodsze: Lider Swarzędz – Chrobry II Gniezno 7:3

Orliki Młodsze za to w bardzo dobrych nastrojach odniosły przekonujące zwycięstwo na orliku w Zalasewie. Po dwie bramki w tym meczu strzelili Franek Kuchciński, Kamil Staszak i Mateusz Adamczyk, a jednego dola strzelił Bartek Socha.

Żaki: turniej ligowy w Gruszczynie

Najmłodsi piłkarze UKS Lider tym razem zagrali turniej ligowy w Gruszczynie, którego gospodarzem był Piast Kobylnica. Nie udało się co prawda odnieść zwycięstwa , ale było mnóstwo dobrej zabawy, kilka udanych akcji , a Żaki zebrały kolejne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości. Wyniki meczy: Lider – Piast Kobylnica 1:5 (gol Szymon Karwatka), Lider – MKS Trzemeszno 1:5 (gol Antek Bakowski), Lider – Grom Plewiska 0:2.

Zapowiedź kolejki nr 10 i 11:

W najbliższy długi weekend zapraszamy gorąco do kibicowania zespołom Lidera Swarzędz. Seniorzy zagrają w sobotę 28 maja o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Rywalem będzie sąsiad w tabeli Zawisza Dolsk. Juniorzy rozegrają, aż dwa mecze i oba na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Najpierw w środę 25 maja o godz. 17:00 zobaczymy derby Swarzędza ,w których Unia podejmie Lidera, a w niedzielę 29 maja o godz. 11:00 Lider zagra ze Stalą Pleszew. Także w niedzielę ale o godz. 18:00 w Kobylnicy Trampkarze Lidera zagrają o drugie miejsce w tabeli z Akademią II Reissa Poznań. Młodziki Starsze w Boże Ciało jadą do Grodziska , a w niedzielę w Kobylnicy o godz. 13:00 podejmą Canarinhos Skórzewo. Pozostałe ligi mają wolny weekend , który zawodnicy mogą spożytkować na regenerację i aktywny wypoczynek przed decydującymi czerwcowymi meczami.

Tekst : Antojad