POMARTECH CUP POZNAŃ 2012 (06-05-2012)

Drużyna swarzędzkiego Lidera rocznik 2003 w składzie (Oli Strugalski, Wiktor Przebieracz, Kacper Fornalkiewicz, Kuba Komiński, Michał Wieczorek, Bartek Łuczak, Dominik Zaborniak, Dawid Gulczyński, Albert Żerkowski, Jasiu Książkiewicz) wzięła udział w międzynarodowym turnieju POMARTECH w Poznaniu.

Impreza organizowana przez Koziołka Poznań zgromadziła na starcie 18 zespołów podzielonych na trzy grupy. Nasi chłopcy mieli za rywali następujące drużyny: SV Rot-Weiss Viktoria Mitte 08 e.V., SM.P Wichniarek  Poznań, KS Warta Poznań, BKS Chemik Bydgoszcz, UKS Jedynka Reda.

W pierwszym meczu nasi chłopcy wygrali 2-0 z Rot-Weiss Viktoria Mitte 08 e.V. Mecz ten zdecydowanie należał do nas.
Drugie spotkanie to walka z  SMP Wichniarek Poznań  zakończona niestety utratą dwóch bramek.
Trzecie spotkanie rozegraliśmy z BKS Chemik Bydgoszcz, które zakończyło się remisem 2-2. Warto zaznaczyć że spotkanie rozgrywane było w dobrym tempie.

Spotkanie z Wartą Poznań  to pojedynek, który był bardzo zacięty lecz mecz zakończył się dla nas niepomyślnie i przegraliśmy 1-3.
Ostatni mecz grupowy to pojedynek z UKS Jedynka Reda . W tym meczu chłopcy dominowali od początku do końca prowadząc grę w sposób bardzo mądry i efektowny. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem  2-0

Po tym spotkaniu już było wszystko wiadomo, zajęliśmy w grupie 4 miejsce i tym samym zakwalifikowaliśmy się do grupy srebrnej. Znalazły się tu również: Koziołek  Poznań Ronaldo, Koziołek Poznań Messi, KS Warta Poznań, UKS Kania Gostyń, Tarnowiak.

W tej grupie nasi chłopcy dominowali wygrywając  cztery pierwsze mecze, tylko przegrali z Wartą Poznań z którą w tym dniu spotkali się dwa razy. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w grupie srebrnej.

Dla naszej drużyny gole strzelili: Jasiu Książkiewicz, Bartek Łuczak, Dominik Zaborniak, Wiktor Przebieracz, Kacper Fornalkiewicz i Albert  Żerkowski.
Klasyfikacja ostateczna wszystkich drużyn:

Grupa Złota miejsca: 1-SMP Wichniarek, 2-BKS Chemik Bydgoszcz, 3-Polonia Środa Wlkp., 4- CWKS Legia Warszawa, 5-UKS Stoper Poznań, 6-AP Ostrów Wlkp.
Grupa Srebrna miejsca: 1-KS Warta Poznań, 2- Lider Swarzędz, 3-Koziołek Poznań Messi, 4- UKS Kania Gostyń, 5-Tarnowiak,  6-Koziołek Poznań Ronaldo
Grupa Brązowa, miejsca: 1-SV Rot-Weiss Victoria Mitte, 2-UKS Jedynka Reda, 3-Berolina Mitte 1, 4- AP Gavia Choszczno, 5- Barlinecka Akademia Futbolu, 6- Berolina Mitte 2