Puchar Polski - wygrana UKS Lider

W środę 7 września Lider Swarzędz wygrał swój pierwszy mecz w II rundzie Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pokonując zespół WKS Owieczki 4:1. Nie ma co ukrywać, że byliśmy faworytem w meczu z niżej notowanym rywalem, ale zważając na to, że nasz przeciwnik w I rundzie pokonał u siebie Wełniankę Kiszkowo 3:0 trzeba było zachować koncentrację i należyty respekt. Mecz został rozegrany w podgnieźnienskich Owieczkach. Miejmy nadzieję , że tym zwycięstwem nasi chłopcy przełamali złą passę ligowych porażek tej jesieni.

Opis meczu słowami asystenta trenera Huberta Kuchcińskiego: "Mecz z dużym obciązeniem psychicznym po ostatnich bardzo pechowych porażkach ligowych. Zamiast typowej odprawy meczowej krótka żołnierska pogawędka i resetowanie emocji - powrót do podstawowych założeń taktycznych. A tymi miał być powrót radości z gry i uśmiechy na twarzach zawodników. I to się udało. Mimo jednego błędu i stracie bramki mecz był raczej widowiskiem jednostronnym chociaż do momentu utraty sił przez przeciwników, nogi nikt nie odkładał. Wynik 4-1 (do przerwy 1-1) dla Lidera nie odzwierciedla jak dużo sytuacji mięliśmy do strzelenia bramek. Seryjnie marnował je nasz  strzelec Mateusz Szymkowiak  Swoje okazje również mieli Adi Małek, Dawid Kosturski, Damian Potocki. 2 bramki w końcu udao się strzelić Mateuszowi Szymkowiakowi, ale 2 strzelone na 10 dobrych sytuacji to trochę za mało na ligowe boje. Dwie bramki również strzelił Adrian Małek."

W efekcie Lider awansował do III rundy, która zostanie rozegrana w dniu 28 września 2016r. Przeciwnika poznamy w drodze losowania.