UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

Relacja z turnieju im. Marka Wielgusa nieoficjalnych Mistrzostw Polski U-11


W piątkowy wieczór po iście królewskim powitaniu na czerwonym dywanie, które zgotowano wszystkim zespołom w hotelu Dobosz w Policach mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniale zorganizowanej ceremonii losowania turnieju. Trafiliśmy do grupy A:

SP5 Talent Białystok

UKS Junior Skarbimierz

SP51 Sprint Katowice

UKS Lider Swarzędz

Z umiarkowanym optymizmem czekaliśmy na sobotę.

Mecze  grupowe w sobotę zaczynamy  ze Sprintem Katowice .Zabrakło zaangażowania i waleczności, chłopcy przyzwyczajeni do gry na dużym boisku nie za bardzo wiedzieli jak mają grać. Mieliśmy problemy z wprowadzeniem piłki , popełnialiśmy błędy w kryciu. Jedyne zagrożenie stworzyliśmy po akcjach Krzycha - gol i strzał w poprzeczkę nie wystarczyły na Katowiczan - przegrywamy 1:4. Mieliśmy nadzieję, że pierwsze koty za płoty.

Kolejny mecz to niezliczona ilość sytuacji niewykorzystanych przez naszych chłopaków w meczu zJuniorem Skarbimierz. Przegrywamy 2:3 z rywalem zdecydowanie w naszym zasięgu. Dość wspomnieć po dwie czyste okazje Olafa i Matiego, czy strzały Jacha, Piotra i Krzycha, które nie wiadomo czemu nie wylądowały w siatce. Była walka zabrakło skuteczności. Obie bramki : zdobył Kuba Andrzejczak.

Ostatni mecz w grupie z najsilniejszym zespołem Talent Białystok , niestety 0:5 po meczu bez historii. W tym meczu nie mieliśmy nic do powiedzenia, przeciwnik poza naszym zasięgiem , oddaliśmy bodaj dwa strzały w tym jeden w poprzeczkę. Gramy o miejsca 9-16.

W ćwierćfinale spotykamy się z Dwunastką Włocławek. Zaczęło się wybornie gdyż objęliśmy prowadzenie po bramce Krzycha. Mimo prowadzenia 1:0 oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i zwyciężyła "dobra zabawa", która sądząc po opuszczonych głowach naszych chłopców, nie wszystkim odpowiada w tej formie.Rywale niestety wkrótce wyrównali. Niektórym chłopcom naprawdę się chciało, ale po nieoczekiwanych zmianach nie było należytego wsparcia i motywacji. Na stojąco nie można wygrać meczu, a siedzący na ławce mogą pomóc tylko dopingiem. Sobotnie zmagania kończymy zatem wynikiem 1:4.

W niedzielę rozpoczęliśmy zmagania o miejsca 13-16 wcześnie rano o godz. 9:00 meczem z Salos Szczecin. Okazało się, że nie taki tygrys straszny jak go malują. Po w miarę wyrównanym meczu przegrywamy 1:3 po pięknej bramce Piotra. Widać było, że chłopcy powoli oswajają się do gry na małym boisku i wychodzi nam to coraz lepiej. Większość zespołów przygotowywała się przez 2 miesiące do tego turnieju, my zagraliśmy raptem jeden sparing. Kilka niewykorzystanych sytuacji (min. strzał Krzycha w poprzeczkę) powoduje, że pozostaje nam walka o honorowe zwycięstwo dające XV miejsce.

Dzięki małemu zamieszaniu ze strony organizatora okazało się, że zagraliśmy dwa mecze o tą lokatę co było oczywistą korzyścią dla nas. Najpierw przyszło nam się zmierzyć ponownie z naszym grupowym rywalem Juniorem Skarbimierz. Tym razem nasza wyższość, której nie potrafiliśmy udokumentować w pierwszym pojedynku nie podlegała dyskusji. Pewne zwycięstwo 4:0 nie pozostawiało wątpliwości, kto jest lepszą drużyną. Bramki zdobyli Piotrek, Jachuu, Mati i Józiu.

Następnie gdy już rozpoczęliśmy fetowanie zwycięstwa przyszło nam zagrać z zespołem, który zajął XIII miejsce czyli Promieniem Żary. Tutaj też nasza dominacja na boisku nie podlegała dyskusji mimo, że przeciwnik miał swoje szanse. Skończyło się wynikiem 5:2 dla Lidera, a gole strzelali Korzuch, Mati, Józiu, Mati i Biały.

W półfinałach chłopców zagrali Talent Białystok- Kondycja Kielce 1:1 i karne dla szkółki Korony oraz Śląsk Wrocław-Unia Warszawa 0:2. Tym samym najładniej dla oka grająca drużyna czyli Śląsk Wrocław musi zadowolić się III miejscem po pokonaniu równie efektownych kolegów z Białegostoku 3:0.

Finał to pojedynek z lekką przewagą kielczan kończy się bezbramkowym remisem. Rzuty karne lepiej egzekwuje Kondycja (2-1) i ponownie jak przed rokiem zwycięża w turnieju Wielgusa.

W finale dziewcząt wygrywa MUKS Praga Warszawa, która także po bezbramkowym remisie i serii rzutów karnych pokonuje GKS Tychy. Wysokie trzecie miejsce zajmują nasze koleżanki z Wielkopolski zespół Medyka Konin pokonując w meczu o podium Szóstkę Inowrocław. Gratulujemy wspaniałego turnieju!

Podczas zawodów chłopcom cały czas towarzyszyła dobra zabawa wspomagana dzielnie przez naszego już znajomego DJ Ucho, z którego drużyną Lider rozegrał mecz towarzyski wygrywając 5:3. Niezapomnianą atrakcją był także pokaz Mistrza Świata w freestyle Krzysztofa Golonki, który wyczynia z piłką istne cuda.

Turniej zakończyła efektowna ceremonia zamknięcia. Chłopcy otrzymali medale, puchar i cenne nagrody, które otrzymali min. z rąk Stefana Majewskiego (były reprezentant Polski - III miejsce w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 1982 roku, zawodnika min. Legii Warszawa, FC Kaiserslautern, Arminia Bielefeld), Dariusza Dziekanowskiego (wybitny były reprezentant Polski, ponad 60 meczy i  20 bramek dla naszego kraju, zawodnik min. Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Celtic Glasgow i Bristol City), Dariusza Gęsiora ( wicemistrz olimpijski z 1992 roku z Barcelony, ponad 20 krotny reprezentant Polski, zawodnik min. Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin), Trenera Andrzeja Dawidziuka (trener bramkarzy reprezentacji Polski) oraz Jana Bednarka (wiceprezes PZPN).

Wyjazd był dla wszystkich niesamowitą przygodą połączoną z możliwością zagrania z najlepszymi drużynami w Polsce, udział w bardzo dobrze zorganizowanym turnieju, gdzie ceremonii otwarcia i zamknięcia, losowania grup i powitania zawodników na czerwonym dywanie nie powstydziłaby się sama UEFA.

Ostateczna kolejność turnieju chłopców:

1. Kondycja Kielce

2. Unia Warszawa

3. Śląsk Wrocław

4. Talent Białystok

5. Szóstka Jasło

6. Sprint Katowice

7. Widok Skireniewice

8. Niedźwiadek Chełm

9. Unia Tarnów

10. Dwunastka Włocławek

11. Mamy Talenty Olsztyn

12. Czwórka Pruszcz Gdański

13. Promień Żary

14. Salos Szczecin

15. Lider Swarzędz

16. Junior Skarbimierz