Runda rewanżowa 2011/12 (Młodzik D1 99/00)

12.05. 2012 r. UKS Lider Swarzędz – Przemysław Poznań  2-0 (1–0)

Podobnie jak w pierwszym meczu , Lider pewnie, i w takim samym stosunku  pokonał Przemysława Poznań. Mecz toczył się głównie na połowie drużyny Przemysława. Drużyna z Poznania ograniczała się do groźnych kontrataków.

Obie bramki padły po rzutach karnych. W pierwszej połowie zawodnik Przemysława ratował drużynę  zagrywając piłkę ręka. Natomiast w II połowie zawodnik Lidera - Patryk Witkowski po minięciu obrońcy i wyjściu na sytuację sam na sam z bramkarzem, został z tyłu sfaulowany. Niezawodnym egzekutorem okazał się w obu przypadkach Patryk Witkowski.

Gratulacje dla zawodników Lidera za dobrą grę i walkę o każdą piłkę. Życzymy kolejnych udanych meczy.

W niedzielę 19.05. UKS Lider Swarzędz zmierzył się na własnym boisku z zespołem Phytopharm Klęka. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, obie drużyny stworzyły kilka sytuacji bramkowych lecz nikomu nie udało się zdobyć gola. W drugiej połowie nasz zespół zdobył przewagę, wypracował kilka sytuacji bramkowych niestety to goście byli skuteczniejsi i na 3 minuty przed końcem meczu, po jednym z nielicznych kontrataków zdobyli zwycięskiego gola. W tym meczu Lider zaprezentował się bardzo dobrze, nie zasłużył na porażkę, ale jak wiadomo piłka nożna nie zawsze jest sprawiedliwa - przegraliśmy 1-0.Zepół UKS Lider Swarzędz wystąpił w składzie: A. Glanc, M. Ziólkowski, M. Wawrzyniak, D. Jędrzejczak, M. Tryba, O. Jahns, D. Kosturski, D. Przybylski, S. Pawlak, P. Stępniak, M. Nieradko, J. Wojciak

Kolejnym przeciwnikiem w rundzie rewanżowej młodzików UKS Lider Swarzędz był zespół Szóstka Śrem. W pierwszej połowie oba zespoły  stworzyły sytuacje bramkowe. Znakomicie spisywał się bramkarz UKS Lider A. Glanc, który obronił 2 sytuacje „sam na sam”, natomiast zawodnikom Lidera brakowało spokoju w wykończeniu dogodnych sytuacji. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie zespół Lidera zdobył przewagę, co udokumentował zdobyciem 2 bramek. Pierwsza bramka padła po szybkim kontrataku-asystentem był A. Glanc a bramkę zdobył D. Przybylak. Drugiego gola strzelił P. Stępniak po rzucie rożnym. Drużyna ze Śremu groźnie kontratakowała lecz nie zdołała zdobyć bramki. Mecz, po dobrej grze naszej drużyny, zakończył się zwycięstwem UKS Lider 2-0. Skład zwycięskiego zespołu: A. Glanc, M. Ziółkowski, M. Wawrzyniak, D. Jędrzejczak, A. Ignatowicz, D. Przybylski, S. Pawlak, D. Kosturski, O. Jahns, P. Stępniak, P. Witkowski, M. Nieradko, W. Ławicki.