Sparingowe ostatki

Lider Seniorzy– Piast Kobylnica 5:2

Udanie zakończyli okres przygotowawczy do rundy wiosennej piłkarze trenera Macieja Rybickiego. W sobotnie popołudnie pokonali lokalnego rywala Piasta Kobylnicę. Lider Swarzędz był zespołem lepszym i zasłużenie wygrał. Ozdobą meczu były piękne gole zdobyte po strzałach z dalszej odległości przez M.Zbierskiego i M.Przewoźnego. Mecz nie był porywającym widowiskiem obie drużyny skupiły się na założeniach taktycznych. Jeśli gracze Lidera wyeliminują niektóre błędy indywidualne to będzie można być spokojnym o grę zespołu w rundzie rewanżowej. Bilans gier sparingowych 6-1-1 potwierdza, że zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz ligowy.

Bramki: K. Jędraszyk, M. Zbierski, A. Małek, M. Przewoźny 2

Skład: Konieczny (Jaszcz) – Korcz (Potocki), Jakołcewicz, Adamczak, Jądraszyk – J. Mackowiak (Kosturski), Siejak (Przewoźny), Stępniak (Zbierski), Małek, H. Maćkowiak (Drobnik) – Szymkowiak (Marzec)

Lider Juniorzy- OTPS Winogrady 1:6 (1:1)

Przedwczesny „Śmigus-dyngus" zaserwowali rówieśnicy z poznańskich Winograd naszym Juniorom Młodszym. O meczu można napisać tyle, że w pierwszej połowie zagraliśmy źle, natomiast w drugiej koszmarnie. Nasi zawodnicy w większości zaprezentowali brak zaangażowania i chęci do gry co przełożyło się na porażkę z zespołem , który był zdecydowanie w naszym zasięgu. Już od początku pierwszej części meczu tylko dzięki dobrej postawie Jankesa i Artura w bramce udało nam się zachować czyste konto. Goście zmarnowali co najmniej cztery wyśmienite okazje i jak to się często zdarza, to Lider objął prowadzenie około 30 minuty meczu. Świetne podanie Krzycha na bramkę zamienił Olek. Wcześniej zagrożenie pod bramką rywali stworzyliśmy tylko dwa razy: po akcji Kepiego obrońca omal sam nie wpakował piłki do własnej siatki oraz strzał Krzycha z szesnastki zablokowany przez obrońcę. Goście w ostatniej akcji pierwszej połowy wyrównują i tym razem Artur, który wcześniej wybronił nam dwie akcje się nie popisał. Druga połowa to całkowita degrengolada w grze obronnej i zero pomysłu w ataku, nie ma o czym pisać. Miejmy nadzieję, że ten kubeł zimnej wody da naszym zawodnikom do myślenia i przełoży się na zdecydowaną poprawę w pierwszym meczu ligowym.

Bramka: Krakowski.

Skład: Jankowski (Niedopytała) – Korzuśnik ,Karolczyk, Kowalski, Szcześniak - Jądrzyk, Krakowski, Wojciński,, Andrzejczak, Gościński - Magdziński oraz Rydzewski, Brylewski, Bździel, Szkutnik, Melcer i Pospieszny.

Zapowiedź kolejki 29.03-03.04.18r.

Mecze domowe: - boisko SCSiR Swarzędz ul. Św. Marcin

Orlik E2: Lider – Orlik Kaźmierz 29.03 godz. 13:00 (Zalasewo ul. Kórnicka)

Młodzik D1: Lider – Sparta Oborniki 29.03 godz. 15:00

Senior: Lider – Maratończyk Brzeźno 31.03 godz. 15:00

Trampkarz C1: Lider – AP Reissa Poznań 03.04 godz. 12:00

Mecze wyjazdowe:

Młodzik D2: Koziołek Poznań – Lider 29.03 godz. 12:00

Junior B1: Sparta Oborniki – Lider 29.03 godz. 17:00

Wszystkim drużynom UKS Lider Swarzędz życzymy udanych występów na boiskach i zdobyczy punktowych. Zapraszamy do kibicowania!

Tekst : antojad