Trampkarze Lidera wygrywają z Lechem

W meczu na szczycie I ligi Trampkarzy Młodszych rocznika 2003 pokonaliśmy Lecha Poznań w meczu wyjazdowym 3:1! Przypomnijmy, że jest to kolejne zwycięstwo nad tym zespołem, gdyż wiosną pokonaliśmy Kolejorza 3:2 w meczu domowym, także nie ma tutaj mowy o przypadku. Przed tym spotkaniem Lech miał w tabeli o 1 pkt więcej od Lidera przy jednym zaległym spotkaniu naszej drużyny. Zwycięzca zapewniał sobie prowadzenie po 7 kolejkach I ligi okręgu poznańskiego WZPN trampkarzy C2.

Stawkę spotkania widać było od pierwszych minut. Lech częściej był w posiadaniu piłki i pokazywał umiejętności techniczne. Piłkarze Lidera natomiast grali bardzo drużynowo i wypełniali taktyczne założenia Trenera Rybickiego, które na ten mecz był inne niż w poprzednich spotkaniach, gdy drużyna ze Swarzędza miała narzucać własne tempo gry. Tym razem inicjatywa należała do lechitów, ale przy skutecznej obronie Lider często miał okazje wyprowadzać szybkie kontry. Lech często dochodził do pola karnego Lidera, ale wzmocniona, pięcioosobowa w tym meczu, linia obronna Lidera zatrzymywała większość ataków gospodarzy, a gdy zasieki nie wystarczały to na posterunku był Oli świetnie zachowujący się przy kilku sytuacyjnych zagrożeniach.

W 12. minucie, przy pierwszym rzucie rożnym dla Lidera, pressing naszych zawodników zmusił jednego z graczy Lecha do zagrania, po którym piłka wylądowała w siatce Lecha. 1:0 dla Lidera. Obie drużyny nie zmieniły swoich stylów gry, ale z lekkiej przewagi Lecha nie wynikła żadna bramka. Natomiast ostatnią przed przerwą szybką akcję Lidera skutecznie wykończył Denis, który obsłużony dokładnym podaniem zakręcił obrońcą Lecha i uderzył w stronę dalszego słupka lobując bramkarza naszych przeciwników. 2:0 dla Swarzędza i sędzia zagwizdał na przerwę.

Po niej Lech jeszcze podkręcił tempo. Lider nadal jednak skutecznie rozbijał ataki gospodarzy, najczęściej tuż przed własnym polem karnym, nie zapominając jednak o wypadach pod bramkę Lecha. Gdy w 51. minucie kolejną kontrę precyzyjnym uderzeniem sfinalizował Jasiu zwycięstwo zaczęło być bardzo realne. Książkiewicz uderzył z daleka, wcześniej dokładnie planując swój zamiar - przymierzył pod poprzeczkę i choć bramkarz Lecha dotknął piłkę to nie zdołał jej zatrzymać. Podrażniony zespół z Poznania w ostatnim kwadransie przeprowadził swoje najgroźniejsze akcje, ale tylko raz, na 8 minut przed końcem, wykończył ją skutecznie.

Za wynik odpowiedzialni są trener Maciej Rybicki i jego wybrańcy na ten mecz: Strugalski, Fornalkiewicz, Gawecki, Jeske, Książkiewicz, Przybylski, Przebieracz, Vogel, Zaborniak, Gulczyński, Lewandowski, Dopierała, Chruścicki, Wieczorek, Koralewski.

Lech Poznań- Lider Swarzędz 1:3 (0:2).

Bramki dla Lidera: samobójcza (12), Jeske (33) i Książkiewicz (51).

Lider prowadzi w tabeli wyprzedzając Wartę o 1 punkt, a Lecha o 2 punkty, przy czym mamy jeszcze jeden mecz zaległy – zaległości nadrabiamy w najbliższy czwartek 19 października meczem z Akademią Reissa, obecnie czwartym zespołem w 1. lidze.

Tekst : Adam Górczewski

Foto: Asia Fornalkiewicz