Trampkarze powalczą w I lidze

W sezonie 2016/17 dwa zespoły UKS Lider Swarzędz  Trampkarzy Starszych C1 (rocznik 2002) i Trampkarzy Młodszych C2 (rocznik 2003) zagrają I ligach okręgowych, czyli najwyższym poziomie rozgrywek swoich roczników  w województwie wielkopolskim.

Starsi chłopcy z rocznika 2002 wywalczyli awans wiosną i w inauguracyjnym meczu zagrają z Mieszkiem Gniezno, a następnie zmierzą się z poznańskim klubami Lechem i Wartą. Ponadto w I lidze Trampkarza C1 ich przeciwnikami będą Przemysław Poznań, Nielba Wągrowiec, Kłos Budzyń, Błękitni Owińska, SPN Szamotuły , UKS Śrem, Koziołek Poznań oraz aktualny mistrz Wielkopolski Akademia Reissa Poznań. Zespoły zagrają 22 mecze systemem mecz i rewanż, zatem rozgrywki zakończą się w czerwcu 2017 roku. Osiem najlepszych zespołów awansuje do I ligi okręgowej Juniorów Młodszych B2 sezonu 2017/18, a kolejne cztery zagrają w II lidze. Zatem przed naszymi zawodnikami zadanie powalczenia o conajmiej 8 miejsce, co wydaje się być w ich zasięgu.

Młodsi zawodnicy rocznika 2003 wiosną cieszyli się z brązowych medali za trzecie miejsce w rozgrywkach. Teraz będzie im nieco trudniej obronić wysoką lokatę, gdyż z zespołu odeszło kilku kluczowych zawodników (min. do takich klubów jak Polonia Warszawa, FA Szczecin czy Warta Poznań). Na inaugurację chłopcy zagrają mecz wyjazdowy z Wartą w Poznaniu, a następnie zmierzą się z Błękitnymii Owińska i aktualnym mistrzem Lechem Poznań. Kolejnymi rywalami Lidera będą: UKS Śrem, Koziołek Poznań, AP Reissa Poznań, Polonia Środa Wlkp., Canarinhos Skórzewo, Dyskobolia Grodzisk Suchary Suchy Las i Stella Luboń. Tutaj osiem najlepszych zespołów awansuje do I ligi okręgowej Trampkarzy Starszych C1 sezonu 2017/18, a kolejne cztery zagrają w II lidze.