Turniej o Złoty Strug w Swarzędzu

Na wtorkowym treningu zostały rozdane nagrody turniejowe: drużynowe i indywidualne. Zespół otrzymał puchar oraz talon o wartości 800 zł na zakupy w internetowym sklepie ze sprzętem sportowym. Każdy zawodnik otrzymał medal i pamiątkowy dyplom. Najlepszym zawodnikiem Lidera na weekendowym turnieju został (bardzo słusznie) wybrany Oko.

W relacji zapomniałem dodać, że podczas turnieju, w niedzielę, odbył się konkurs żonglerki. Z Lidera najlepszy był Wiktor (pond 30 podbić).

Krótki opis turnieju:

Skład Lidera (oba dni): Socha (GK), Błażejewski (GK), Kurpan, Nowacki, Jaś, Kłopocki, Karolczyk, Wawrzyniak, Niedopytała, Szuba, Jądrzyk, Kowalski, Czechowski, Kędelski (C), Krakowski, Brzozowski

Dzień pierwszy - wspierani przez kolegów z 2002 rocznika (Szuba, Jądrzyk, Nowacki) stanowimy silną drużynę, niestety nie starcza to na piekielnie mocne ekipy przeciwników. Jedyne wygrane mecze to 2:0 z UKS Skórzewo (mogło być dużo wyżej - dwie poprzeczki Kędla i słupek Brzozy) oraz koncertowy (w drugiej połowie) mecz z Unią II Swarzędz - doskonały gol Krzysia po efektownej, zespołowej akcji. Wiktor świetnie sprawdził się w roli napastnika - zdobył wszystkie pozostałe bramki (4 sztuki). Reasumując - nikt nie odpuszczał, Oko dał prawdziwy koncert gry na pozycji stopera, Martyna dzielnie biegała, tak jak Wojtuś, Kędel, Igor oraz Radziu a także Krzychu, który szalał po linii i dał kilka razy próbkę niezłych możliwości technicznych. Aleks był ostoją defensywy, zmieniając się pozycją ostatniego obrońcy z Okiem. Jachu Sz. dawał z siebie wszystko. Dobrze wprowadził się do drużyny Cyprian, choć szkoda szczególnie dwóch  wpuszczonych bramek z Niemcami (to chyba była wina tremy, później było dużo lepiej !). Adrian jak zwykle pokazał wysoki poziom bramkarski. Olek wybiegał chyba limit kilometrów na cały miesiąc (miał kilka dobrych sytuacji strzeleckich), Brzoza też się bardzo starał (choć brakuje wybiegania !). Szkoda ostatniego meczu - po bramce "za kołnierz" bramkarza przegrywamy mecz decydujący o awansie do Złotej Grupy. Tu mógł paść każdy wynik - mieliśmy swoje okazje, jednak obie ekipy były już bardzo zmęczone i o rezultacie przesądził pojedynczy błąd, po którym się nie podnieśliśmy.

Wyniki meczów (dzięki Andrzejowi "Statys" Jądrzykowi)

Lider - SMS Łódź 0:1

Lider - SVNA Hamburg 0:3

Lider - UKS Skórzewo 1:0 (były jeszcze 2 poprzeczki Kędla i słupek Brzozy)

Lider - Szóstka Śrem 1:2

Lider - Gwardia Warszawa 1:1 (plus niewykorzystana 200% szansa Olka)

Lider - Unia II Swarzędz 2:0

Lider - Lechia Dzierżoniów 0:1

Dzień drugi

W niedzielę także specjalnie się naszym zawodnikom nie układało.

Lider - Zielonka (0:0).W zaciętym meczu z Zielonką mieliśmy parę sytuacji, jednak niewykorzystanych. Zespół ten był zdecydowanie do ogrania (choć miał najwięcej punktów "na otwarcie" w grupie srebrnej), zabrakło skuteczności, mamy bezbramkowy remis.

Kolejne opisy to sprawozdania Kłopotka seniora (dziękujemy za wytrwałość i talent literacki - relacja była spisywana "na gorąco", tym większy szacunek), cytuję:

Unia I - Lider (1:0) Od pierwszych minut optycznie lepszy Lider, ale to Unia trafia pierwsza. Po wejściu w środek napastnika Unii tracimy bramkę. Nasi się jednak nie załamali i wzięli się ostro do roboty. Piękny kontratak, sam na sam z bramkarzem Unii Kędel - jednak ten pierwszy wyszedł z tego zwycięsko. Po 5 min. przewagi Lidera Unia doszła do głosu. Po minucie sędzia zakończył I połowę. Po zmianie stron mecz bardzo wyrównany, środek pola opanowany przez niezmordowanego Wojtusia. Rzut rożny wybija Kędel - Oko z głowy uderza w samo okno i tylko sam zawodnik Unii wybił piłkę. Akcja za akcję z każdej ze stron. Piękny mecz walki i tylko żal, że po jedynym błędzie oddajemy w derbach 2 punkty.

Lider - Salos (0:0) Jednym słowem - walka ! Pierwsza połowa dla Salosa, a druga dla Lidera. Piękne akcje pod bramką poznaniaków, niestety nasi zawodnicy nie zamienili ich na gola. Każdy zostawił w tym meczu dużo zdrowia, dziękujemy !

Lider - Piast Kobylnica (2:0) Pierwsza akcja - podanie w uliczkę, Olek sam na sam, bramkarz chwyta. Zmasowane ataki Radka, Olka, Kędla skutecznie bronił bramkarz Piasta. Pierwsza połowa bezwzględnie dla nas, lecz wynik bez zmian. Piast zagroził nam trzy razy, Adi był na posterunku. Druga połowa bez zmian. Strzał Wiktora o minimetry mija słupek. Rzuty wolne wykonywane przez Martynę podnosiły temperaturę na trybunach, gdyż piłka mijała słupek i poprzeczkę kilka razy. Gramy chaotycznie aż do połowy II części gry. Wtedy Wojtuś bierze sprawy w swoje ręce oraz nogi szalejąc na środku wypuszcza Radzia sam na sam - gol ! Później to już koncert gry Lidera. Bomba Mateusza siada na poprzeczce, główka Oka - piłka uderza w słupek. Strzały sypią się jak z rękawa, ale bramkarz Piasta na miejscu. Piast zamknięty na swojej połowie - Wojtuś robi swoje - goli i mamy 2:0 ! Do końca kontrolujemy grę. Zwycięstwo !

Dzięki dla Marcina K., teraz kilka słów ode mnie:

Należy podkreślić dobry występ wszystkich zawodników oraz niezły doping rodziców. Bardzo dziękujemy trenerowi Salosu Poznań, p. Niklausowi za umożliwienie nam rozegrania meczu w przerwie technicznej, mimo dużego zmęczenia jego zawodników. Dodam, że w Salosie grali chłopcy i dziewczyny także sporo młodsi od naszych graczy - nawet z rocznika 2003 ! Jednak ich wola walki zasługuje na najwyższy szacunek. Dziękujemy sympatycznym rodzicom z Salosa za wspólny, kulturalny doping oraz pyszne ciasto. Wielkie podziękowania dla organizatorów za pomoc w przełożeniu ostatnich meczów. Tym samym od razu po ostatnim gwizdku mogliśmy jechać na mecz ligowy z Chrobrym (niestety przegrany - mimo olbrzymiej walki 1:3). Dzięki także za perfekcyjną organizację i świetną atmosferę ! Medale w imieniu naszej drużyny odebrali zawodnicy: Artur Niedopytała i Cyprian Błażejewski (obaj udanie, oficjalnie debiutowali w tym turnieju w barwach Lidera). Przykro nam, że nie mogliśmy zostać na dekoracji, jednak nasz ligowy przeciwnik nie zgodził się przesunąć dnia ani godziny meczu. Jeszcze raz - wielkie dzięki i liczymy na zaproszenie na następny turniej !

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU (za stroną Unii Swarzędz):

Zwycięzcą 13 edycji została drużyna Gwardii Warszawa srebrny medal przypadł w udziale Salosowi Szczecin medal brązowy zdobyła Lechia Dzierżoniów a miejsce czwarte SVNA Hamburg