UKS Lider Swarzędz
ul. Polna 21
62-020 Swarzędz

tel.: 61-817-25-74
tel./fax: 61-817-25-74

NIP: 777-29-29-283
REGON: 300368914

lider.swarzedz@wielkopolskizpn.pl

Tymbark U-10 Plewiska (09-05-2012)


W dzisiejszym finale powiatu poznańskiego XII Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozegranym na obiektach GOSiR Plewiska UKS Lider Swarzędz okazał się najlepszy w stawce 12 zespołów. Tym samym uzyskaliśmy awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 maja również w Plewiskach.

 

Gratulujemy zawodnikom i pełniącemu obowiązki trenera Tomkowi Nowackiemu.

 

Organizator podzielił 12 zespołów na 3 grupy po 4 zespoły. Tylko zwyciezcy grup awansowali do trzydrużynowej Grupy Mistrzowskiej , która stoczyłą bezpośrednią batalę o jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego.

 

UKS Lider Swarzędz reprezentowli dziś na turnieju: Łukasz Jankowski, Jan Szuba, Aleks Nowacki (kapitan), Krzysztof Jądrzyk, Olaf Wojciński, Jakub Andrzejczak, Łukasz Józiak i Maciej Białas.

 

Lider trafił do grupy A gdzie za przeciwników miał SP2 Luboń, SP Dopiewo oraz SP Rokietnica. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach trawiastym i orliku , 2 razy po 7 minut. Losowanie sprawiło, że już pierwszy mecz zagraliśmy z najsilniejszum w stawce Luboniem. Oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu okazji bramkowych i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

W drugiej kolejce rozgromiliśmy SP Dopiewo 7:0, natomiast zawodnicy z Lubonia pokonali SP Rokietnica także wysoko 6:0. Łupem bramkowym Lidera podzielili się: Krzychu 2, Kuba 2, Jachuu 2 i Aleks, a asystowali - Jachuu, Krzychu, Aleks, Józiu i Kuba.

 

Ostatnia kolejka rozgrywana na obu boiskach równolegle miała zadecydować o awansie do grupy mistrzowskiej. Mieliśmy jedną bramkę przewagi, zadanie wydawało się niełatwe - wygrać swój mecz wyżej niż Luboń. Tym bardziej, że tym razem nam przyszło grać na wąskim orliku.

 

Wzięliśmy się jednak ostro do pracy i do przerwy wygrywaliśmy 3:0. Jednocześnie monitorowaliśmy sytuację na boisku obok, ale tam wynik był zaskakujący gdyż Dopiewo prowadziło 1:0. Dla pewności w drugiej połowie dołożyliśmy 2 gole, a Lubonian stać było także tylko na dwa i tym samym awansowaliśmy z grupy. Tym razem bramki dla Lidera zdobyli Kuba 2, Aleks, Biały i Jachuu. Królem asyst okazał się Olaf notując 3 dogrania, a 1 było autorstwem Józia.

 

W pozostałych dwu grupach rywalizacja była niemniej zacięta i triumfatorami okazali się zawodnicy Zespołu Szkół Krosno i Błękitnych Owińska.

 

Los sprawił, że zagraliśmy w pierwszym z finałowych maczy z ZS Krosno. Wygraliśmy 1:0 po golu Aleksa i podaniu Olafa. Więcej bramek nie padło mimo przygniatającej czasem przewagi Lidera, koledzy z Krosna bronili się dzielnie.

 

Drugi mecz po krótkiej przerwie z Błękitnymi Owińska. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo mimo lekkiej przewagi Lidera. Widać było , że zespół z Owińsk nie przez przypadek awansował do finału grając ładną dla oka piłkę, mając kilku wyróżniających się zawodników. Na początku drugiej odsłony po rzucie wolnym Jacha objeliśmy prowadzenie, które dawało nam w tym momencie zwycięstwo w turnieju. Radosć chyba była zbyt wielka gdyż już w następnej akcji straciliśmy bramkę. Pomimo kilku okazji z obu stron mecz zakończył się remisem 1:1.

 

Wszystko zależało zatem od wyniku ostatniego pojedynku Błękitnych z ZS Krosno. Gdy ci pierwsi juz w 1 minucie objęli prowadzenie nasze miny nieco zrzedły. Ale nie czekając biernie na rozwój sytuacji zaczęliśmy głośno dopingować kolegów z Krosna. Mecz toczył się pod dyktando Błękitnych ale nie potrafili zdyskontować swojej przewagi. Gdy już myśleliśmy, że mecz zakończy się identycznym wynikiem jak nasz, nieoczekiwanie 2 minuty przed końcem Krośnianie wyrównali ustalając rezultat pojedynku. Naszej radości nie było końca. Łut szczęścia i przede wszystkim sportowa postawa piłkarzy z Krosna (wnioskujemy o nagrodę FAIR PLAY) sprawiły, że mogliśmy świętować awans.

 

Komplet wyników turnieju:

 

Grupa A

SP Roketnica - SP Dopiewo 2:2
Lider Swarzędz - SP2 Luboń 0:0
SP Rokietnica - SP2 Luboń 0:6
Lider Swarzędz - SP Dopiewo 7:0
SP2 Luboń - SP Dopiewo 2:1
Lider Swarzędz - SP Rokietnica 5:0

 

Tabela:

1. Lider Swarzędz 7 12:0
2. SP2 Luboń 7 8:1
3. SP Dopiewo 1 3:11
4. SP Rokietnica 1 2:13

 

Grupa B

SP1 Kórnik - SP Plewiska 0:3
Błękitni Owińska - SSP Biedrusko 1:1
Błękitni Owińska - SP1 Kórnik 2:1
SP Plewiska - SSP Biedrusko 4:2
Błękitni Owińska - SP Plewiska 2:0
SSP Biedrusko - SP1 Kórnik 2:1

 

Tabela:

1. Błękitni Owińska 7 5:2
2. SP Plewiska 6 7:4
3. SSP Biedrusko 4 5:6
4. SP1 Kórnik 0 2:7

 

Grupa C

SP Strykowo - Concord Mur. Gośl. 2:1
ZS Krosno - Skra Buk 1:0
Skra Buk - Concord Mur. Gośl. 3:0
ZS Krosno - SP Strykowo 8:0
ZS Krosno - Concord Mur. Gośl. 3:1
Skra Buk - SP Strykowo 2:0

 

Tabela:

1. ZS Krosno 9 12:1
2. Skra Buk 6 5:1
3. SP Strykowo 3 2:11
4. Concord MG 0 2:8