Udana inauguracja Juniorów Lidera

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obie drużyny mogły wyjść na prowadzenie, lecz skuteczne interwencje bramkarzy i brak zimnej krwi u napastników sprawiły, że drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie Lider zaczął grać szybciej, nieustannie rozbijając defensywę gości. Jednak przy przewadze swarzędzkiej drużyny, to rawiczanie zdobyli bramkę w 58’ otwierając wynik meczu.

Rozpoczęła się pogoń za wynikiem, nieustanne ataki Swarzędzan zaowocowały wyrównaniem - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 68’ bramkę z „nożyc” strzelił Mateusz Korcz. To dodało gospodarzom skrzydeł i już kilka minut później zawodnik z Rawicza otrzymuję czerwoną kartkę za faul na tym samym zawodniku, wychodzącym na pozycję sam na sam z bramkarzem. W 75’ po wyprowadzeniu piłki przez środkowego obrońcę , dośrodkowaniu z prawej strony i drobnym zamieszaniu w polu karnym, zimną krew zachowuje Adam Hapke, którym pewnym strzałem po ziemi daje Liderowi prowadzenie.

Goście grający w dziesięciu nie mieli siły napędowej i ich ataki kończyły się kilkanaście metrów za własną połową. Zwycięstwo w 83’ przypieczętował Hubert Maćkowiak, który  odnalazł się w polu karnym po rzucie wolnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Rozpoczęcie sezonu i debiut z nowym trenerem Czesławem Jakołcewiczem można uznać za udany. Liderowi udało się dogonić wynik i uzyskać  dwubramkową przewagę, pokazując przy tym swój charakter.

Bramki dla Lidera: Korcz (68 min.), Hapke (75 min.), H.Maćkowiak (83 min.)

Skład: J. Maćkowiak- M. Nitka, K. Cieślak, N. Jakołcewicz, M. Korcz- D. Kimmel, M. Siemiński, H. Maćkowiak, J. Jankowiak- J. Drobnik, K. Jantosz oraz S. Yildirim, M. Jakubek, P. Kochański, A. Hapke, F. Kucharski, Sz. Stachowiak, T. Felski