Udana inauguracja seniorów

Seniorzy UKS Lider Swarzędz rozpoczęli rozgrywki ligowe w nowym sezonie 2017/18, trzeci raz w A klasie z nadziejami na awans sportowy.Tym razem inauguracja była udana w przeciwieństwie do poprzednich dwóch sezonów i nasz zespół wygrał na wyjeździe z Maratończykiem Brzeźno 2:0.

Odczarowaliśmy w końcu boisko w Brzeźnie, wcześniejsze dwa mecze z tym rywalem kończyły się naszymi porażkami więc sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". Mecz walki - tak można pokrótce opisać dzisiejsze spotkanie. Oba zespoły zaczęły mecz zachowawczo, nie chcąc stracić bramki, ale kibice nie mogli narzekać na brak sytuacji bramkowych. Lider parę razy wyprowadził akcje, po których ich gracze znajdowali się w sytuacjach sam na sam, jednak zawodziła skuteczność. Gospodarze próbowali sił skrzydłami i strzałami z dystansu. W końcu po uderzeniu z wolnego Adama Gomolińskiego z okolicy 25 metra bramkarz wypluł piłkę przed siebie wprost pod nogi wbiegającego Dawida Kosturskiego, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

W drugiej mniej ciekawej odsłonie meczu Lider koncentrował się na uważnej defensywie i nastawiał się na kontrataki, a gospodarze nie za bardzo mieli pomysł na grę i prócz długich piłek w pole karne nic ciekawego nie pokazali. Po jednym z kontrataków faulowany w polu karnym został Adrian Małek, który gdy sędzia wskazał wapno sam wymierzył sprawiedliwość. Lider prowadzenie nie oddał już do końca , cieszy fakt, że stwarzamy sobie wiele sytuacji bramkowych i co ważniejsze potrafimy się skoncentrować i zagrać na zero z tyłu. W meczu zobaczyliśmy nowych zawodników naszego zespołu A.Gomolińskiego, P. Forszpaniaka, R. Wiśniowskiego, M. Zbierskiego, a także wracającego z wypożyczenia D. Przybylaka.

Skład : A. Szafoni – A. Gomoliński, J. Maćkowiak, H. Maćkowiak, M. Korcz (C) – F. Siejak, D. Kosturski, A. Małek, J. Drobnik, D. Potocki – B. Marzec oraz rezerwowi M. Błaszczyk, K. Jędraszyk, P. Forszpaniak, R. Wiśniowski, A. Ignatowicz, D. Przybylak, M. Zbierski.