UKS Lider najlepszy w Pobiedziska CUP

W mikołajkowym turnieju halowym Pobiedziska Cup rozegranym w dniu 6 grudnia zespół Młodzików Starszych UKS LIDER SWARZĘDZ okazał się na lepszy w gronie 10 drużyn. Zawodnicy rocznika 2002 prowadzeni przez trenera Tomasza Dłużyka w meczu finałowym pokonali po emocjonującej serii ośmiu rzutów karnych zespół Mieszko Gniezno. W całym turnieju rozegraliśmy w sumie 6 meczy, wygrywając 5 z nich i jeden remisując w finale. Bramki: 15 zdobytych ,1 stracona.

Skład UKS Lider Swarzędz: Łukasz Jankowski - Maciej Białas, Eryk Chałupka, Martyna Jaś, Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Mateusz Nieradko, Aleks Nowacki, Jan Szuba (C), Olaf Wojciński.

W meczach grupowych pokonaliśmy kolejno Orlik Mosina 3:0, Mieszko Gniezno 1:0, Huragan Pobiedziska 5:0, Piast Kobylnica 2:0. W półfinale nie daliśmy szans Przemysławowi Poznań wygrywając 3:0. Finał to pojedynek bezsprzecznie dwóch najlepszych ekip w turnieju zakończony remisem 1:1. Rzuty karne w stosunku 4:3 dla Lidera, a skutecznymi egzekutorami okazują się Aleks, Jachu, Józiu i Olaf. Łupem bramkowym w całym turnieju podzielili się : Aleks (6 goli), Niedźwiedź  i Krzychu – po 2 gole, Olaf, Eryk, Józiu, Martyna oraz Biały – po 1 bramce.

W sumie bardzo udany występ naszych zawodników, na tle innych zespołów wyróżnialiśmy się na pewno kulturą i prowadzeniem gry, a także całkiem dobrą skutecznością. Należy podkreślić duże zaangażowanie w grę wszystkich zawodników i niemal bezbłędną grę w defensywie. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: antojad

Foto: abusz