UKS Lider Swarzędz na pudle w Krakowie

Młodzicy Starsi UKS Lider Swarzędz z rocznika 2003 wzięli udział w dniach 2-3 kwietnia w prestiżowym turnieju UHLSPORT CUP 2016 rozgrywanym na boiskach w Krakowie Skotnikach. W silnej stawce pod Wawelem nasi chłopcy zajęli wysokie trzecie miejsce, co jest doskonałą wizytówką naszego klubu i dobrą promocją Miasta i Gminy Swarzędz.

Skład UKS LIDER Swarzędz: Emre CELIK, Kacper FORNALKIEWICZ, Miłosz GAWECKI, Marcin GÓRCZEWSKI, Denis JESKE, Wiktor KORALEWSKI, Gracjan LEWANDOWSKI, Bartosz ŁUCZAK, Bruno NORKIEWICZ (b), Wiktor PRZEBIERACZ, Oliwier STRUGALSKI (b), Kacper VOGEL,Michał WIECZOREK, Dominik ZABORNIAK (k) i Albert ŻERKOWSKI. Trener: Maciej RYBICKI

Wyniki meczów:

LIDER Swarzędz - SKAŁA Stryj (Ukraina) 0:0

Fajny, wyrównany mecz, Ukraińcy grali bardzo szybko, agresywnie, często nas wyprzedzając w przyjęciu piłki.

LIDER Swarzędz - FOOTBALL ACADEMY Szczecin 0:1

Szybki zacięty mecz, mimo przewagi LIDERA bramkę zdobywają szczecinianie. Dusimy do końca, ale brakuje szczęścia..., na sekundy przed końcem uderzenie Bartka Łuczaka z 3 metrów przed bramką trafia w bramkarza FA. Pozostaje niedosyt, ale też wielka satysfakcja z obrazu tego co działo się na boisku, bo to był bez wątpienia najlepszy nasz mecz w minionych kilku miesiącach.

LIDER Swarzędz - SPARTA Kazimierza Wielka 14:0 Bramki: Gawecki, Zaborniak (2), Celik, Jeske (5), Fornalkiewicz (3) i Vogel (2)

Mecz bez historii z najsłabszą drużyną zawodów.

LIDER Swarzędz - WISŁA Kraków 1:2 Bramka: Łuczak

Dobry mecz, ale niewykorzystane okazje się mszczą. Prowadzimy grę, a przeciwnik strzela nam dwie bramki z kontry. Na 2 minuty przed końcem uderzenie z dystansu Bartka Łuczaka w stylu "stadiony świata", piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki. Na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu, ale cieszy dobra, zespołowa gra drużyny.

LIDER Swarzędz - MKS Piaseczno 2:1 Bramki: Fornalkiewicz, Zaborniak

Ciężko wywalczone zwycięstwo po pięknych uderzeniach z dystansu. Bezcenne punkty w ostatnich sekundach spotkania uratował nasz bramkarz Bruno Norkiewicz, nieprawdopodobną paradą wyjmując piłkę z lewego okienka naszej bramki.

LIDER Swarzędz - SEMP URSYNÓW Warszawa 3:1 Bramki: Przebieracz, Gawecki, Łuczak

Twarda walka do końca... Świetny mecz Bartka Łuczaka, którego dwie asysty i bramka po pięknych indywidualnych akcjach dały nam sukces. Bardzo dobra partia w bramce Oliwiera Strugalskiego.

LIDER Swarzędz - GÓRNIK Wieliczka 1:0 Bramka: Gawecki

Niesamowita nerwówka w bardzo zaciętym meczu o brąz, w którym zmęczenie i upał dawały już mocno znać o sobie. Remis dawał nam "najgorsze" czwarte miejsce, a bramka GÓRNIKA była jak "zaczarowana". Najpierw Kacper Vogel uderzył w słupek, kilka minut później Bartek Łuczak w poprzeczkę, aż w końcu, po kapitalnym wznowieniu piłki z rzutu wolnego przez Bartka Łuczaka, puszczony w "uliczkę" Miłosz Gawecki dał nam bezcenne zwycięstwo i pierwsze, historyczne "pudło" LIDERA Swarzędz w prestiżowym turnieju w Skotnikach.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników LIDERA, którzy, na UHLSPORT CUP 2016 dali z siebie wszystko.

TABELA:

1 FA Szczecin 19  27:4