Walczymy o awans

AJ: Jak możesz krótko podsumować okres przygotowawczy do wiosennych rozgrywek ligowych?

MK: Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy wcześnie ponieważ już 8 stycznia. Przygotowanie zespołu do rundy wiosennej zawsze jest kłopotliwe ze względu na okres ferii i niestety chorób, nie było okazji trenować w pełnym składzie. Zdarzały się sparingi gdzie graliśmy bez choćby zawodnika rezerwowego. Na treningach skupiliśmy się na pracy nad płynniejszą fazą przejścia z obrony do ataku oraz poprawą skuteczności.

AJ: Patrząc na wyniki meczów sparingowych można zauważyć kilka meczów na zero z tyłu , czy pracowaliście specjalnie nad poprawą gry w defensywie?

MK: Bilans sparingów wynosi 6-1-1 nie ukrywamy jesteśmy zadowoleni z gier, które rozegraliśmy. Graliśmy z zespołami z klasy wyżej więc były to dobre sprawdziany przed rundą wiosenną w której nie ukrywamy chcemy awansować. Skuteczność w sparingach dopisywała co jest na plus lecz zdarzyły się gry w których traciliśmy bramki wynikające z naszych głupich błędów. Na szczęście było ich mało więc odpowiadając na pytanie pracowaliśmy uważnie nad grą defensywną i jej poszczególnymi aspektami np. wysoki pressing, gra jeden na jeden.

AJ: Czy w zespole zaszły jakieś zmiany kadrowe?

MK: W zespole zaszło kilka zmian lecz niewielkich. Odeszło dwóch bramkarzy ale nie mieliśmy wielkich kłopotów by ich zastąpić. Wzmocniliśmy się też doświadczonym zawodnikiem na pozycję środkowego obrońcy oraz dwoma kreatywnymi skrzydłowymi. Podsumowując na pewno jesteśmy silniejsi w porównaniu do rundy jesiennej.

AJ: Jakie są Wasze oczekiwania co do rozgrywek ligowych? Kibice liczą oczywiście, że włączycie się do gry o awans.

MK: Naszym głównym celem jest wygranie jak najwięcej meczów najlepiej wszystkich tak żeby w ostatecznym rozrachunku znaleźć się w tabeli na miejscu od 1-4, które dadzą awans do upragnionej klasy okręgowej. Chcemy grać efektywnie a zarazem efektownie aby kibicom się podobało. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra co sprzyja zawsze w osiąganiu sukcesów. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich kibiców swarzędzkiej piłki nożnej do przychodzenia na mecze Lidera i wspieranie go w walce o awans.

AJ: Dziękuję za rozmowę i życzę samych wygranych meczy na wiosnę, co przełoży się na upragniony awans.

MK: Dziękuję.