Zakończenie sezonu 2017/18

Seniorzy Lidera godnie podsumowali swój awans do klasy okręgowej w meczu ostatniej kolejki ligowej wygraną 1:0 z IKP Olimpia Poznań. Piłkarze obu zespołów zaserwowali licznie zgromadzonej publiczności dobre piłkarskie widowisko okraszone cudownym golem strzelonym przez Mateusza Korcza. Kapitan Lidera w 40 minucie zdobył zwycięską bramkę strzałem z przewrotki, którego nie powstydzili by się napastnicy aktualnie rozgrywanych Mistrzostw Świata. W przerwie i po meczu świętowaliśmy zakończenie udanego sezonu, wybrano jedenastkę sezonu złożoną z wyróżniających się zawodników zespołów młodzieżowych, a wszyscy młodzi piłkarze Lidera otrzymali od klubu prezent w postaci koszulek treningowych. Na trybunach gościliśmy władze samorządowe naszego miasta z burmistrzem Swarzędza Panem Marianem Szkudlarkiem na czele, który serdecznie pogratulował młodym sportowcom i życzył dalszych sukcesów. Dla zawodników i kibiców prócz sportowej uczty przygotowano także liczne atrakcje kulinarne.

W miniony weekend odbyły się także ostatnie mecze rozgrywek młodzieżowych. Juniorzy Starsi wybrali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie pokonali miejscową Tarnovię 3:1 zapewniając sobie 4 miejsce w tabeli końcowej I ligi okręgowej. Młodzicy Starsi nie wykorzystali szansy na awans do I ligi, który zapewniała im wygrana w Suchym Lesie i zremisowali 2:2 goniąc wynik ze stanu 0:2. Wysokimi porażkami zakończyli rundę Orlicy Starsi i Młodsi. O ile zawodnicy rocznika 2007 nie mieli nic do powiedzenia w meczu z Sokołem co zresztą obrazuje wynik, to z postawy chłopców z rocznika 2008 można być zadowolonym. W meczu derbowym z Unią to oni prowadzili grę, wyprowadzali piłkę i konstruowali akcje, a Unia strzelała gole z kontry. Dobrze wiemy , że wyniki w tych kategoriach to sprawa drugorzędna, a nabytych umiejętności nikt zawodnikom nie zabierze.

Oto komplet wyników z ostatniego tygodnia:

Seniorzy

IKP Olimpia Poznań - Lider 0:1 (0:1) Bramka: M. Korcz 40 min.

Zaległy – Polonia II Środa Wlkp. – Lider 1:1 (1:0) Bramka: A. Małek 78 min.

Juniorzy B1

Tarnovia Tarnowo Podg. -Lider 1:3 (0:1) Bramki: K. Magdziński 29 min. , J. Książkiewicz 52 min. , A. Krakowski 54 min.

Młodziki D1

Suchary Suchy Las - Lider 2:2 (1:0) Bramki: J. Michalski 55 min. i samobójcza (59 min.)

Orliki E1

Lider – Sokół Mieścisko 1:12 (0:5) Bramka: Ł. Brzoza 29 min.

Orliki E2

Unia - Lider 6:1 (1:0) Bramka: P. Tyszkiewicz 33 min.

Wszystkim drużynom młodzieżowym UKS Lider Swarzędz gratulujemy udanych występów na boiskach, a dla Seniorów brawa za awans do Ligi Okręgowej. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach ligowych , jest czas na emocje związane z Mundialem.

Tekst : antojad