Zdecydowały rzuty karne

Starcie UKS Lider Swarzędz z grającym w klasie okręgowej rywalem zapowiadało się bardzo ciekawie i takie było. Od początku meczu goście jakby chcąć potwierdzić swoją wyższość stłamsili naszych młodych zawodników i przez pierwszy kwadrans prawie nie opuszcali naszego pola karnego. Z tej presji na szczęście nic konkretnego nie wyszło mimo , że kilka razy było gorąco pod naszą bramką. Lider w końcu zrównoważył nieco grę i próbował zaskoczyć przeciwnika szybkimi kontratakami. Po jednej z takich akcji w 23 minucie Adrian Małek minał zwodem ostatniego obrońcę i wyszedł na sytuację oko w oko z bramkarzem Concordii. Zachował się jak stary wyjadacz i dość nieoczekiwanie objęliśmy prowadzenie, które ostudziło nieco zapędy gości. Gra się nieco wyrównała, ale już po kwadransie mamy wyrównanie. Dośrodkowanie z lewej flanki i celny strzał głową niepilnowanego napastnika. Chwilę potem nasz bramkarz Mateusz Błaszczyk popełnia błąd ale piłka po strzale gości ślizga się po poprzeczce.

Po zmianie stron mimo, że do końca meczu bramki jużnie padną widzimy jeszcze ciekawsze widowisko, pewnie dlatego, że im dłużej gramy tym bardziej zarysowuje się przewaga Lidera. Doskonałe sytuacje do rozstrzygnięcia meczu mają najpierw Adi Małek, a potem Dawid Kosturski. Blisko słupka głową strzela Nikodem Jakołcewicz. Goście odpowiadają soczystym strzałem świetnie obronionym przez Mateusza Błaszczyka. Sędzia dolicza 4 minuty i wtedy mamy piłkę meczową, jednak Adi za dłgo zwleka ze strzałem i mamy rzuty karne.

Wojna nerwów niestety na korzyść rywali, którzy wykonują jedenastki bezbłędnie. Z naszej strony trafiają Bartek Marzec, Mateusz Zbierski i Hubert Maćkowiak, a pechowym strzelcem okazuje się Jacek Maćkowiak, którego strzał broni bramkarz. Gratulujemy naszym zawodnikom dobrego występu, który pokazał, że spokojnie możemy rywalizować z zespołami grającymi klasę wyżej.

Skład: Błaszczyk - Korcz (C), Drobnik (Jakołcewicz), H. Maćkowiak,Jędraszyk - Gomoliński, J. Maćkowiak, Vetter (Marzec), Stępniak (Kosturski), Zbierski, Małek.